POSADZKI

(11 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY POSADZKI

Podłogi korkowe

Podłogi korkowe

Na rynku jest wiele rodzajów podłóg korkowych. Przy wyborze należy zwrócić uwagę m.in. na parametry techniczne podłogi; wybór odpowiedniego produktu zagwarantuje wieloletnią i bezproblemową eksploatację.

Jaka podłoga pasuje do małego mieszkania?

Jaka podłoga pasuje do małego mieszkania?

Sposobów na optyczne powiększenie małego mieszkania jest wiele – możesz zrobić to przy pomocy odpowiedniej aranżacji ścian i oświetlenia oraz przemyślanego doboru mebli i dodatków dekoracyjnych. Urządzając wnętrza o niewielkim metrażu warto również zwrócić uwagę na aranżację podłogi. Podpowiadamy, jakie rodzaje podłóg sprawdzają się najlepiej w małych mieszkaniach i jakie triki pomogą ci w optycznym powiększaniu pomieszczeń.

Modne posadzki: podłogi skórzane. Poznaj ich właściwości i zalety

Modne posadzki: podłogi skórzane. Poznaj ich właściwości i zalety

Choć podłogi skórzane zdobywają coraz więcej sympatyków, to wciąż jest to rozwiązanie, które wzbudza wiele kontrowersji. Okazuje się jednak, że niepotrzebnie. Podłogi skórzane są bowiem solidne, przyjazne dla alergików i – wbrew pozorom – ekologiczne. Dowiedz się więcej na ich temat!

Podłogi: jak łączyć różne posadzki w jednym wnętrzu

Łączenie różnych posadzek w jednym wnętrzu: poradnik architekta. Podpowiadamy jak łączyć różne podłogi, aby aranżacja wnętrza była spójna, a zarazem czytelnie wydzielała różne strefy w mieszkaniu.

Wystrój wnętrz: 6 pomysłów na aranżację podłogi

Co położyć na podłogę, by stworzyć we wnętrzu niepowtarzalną atmosferę? W temacie aranżacji podłóg zazwyczaj stawiamy na sprawdzone, cieszące się sporą popularnością rozwiązania, takie jak drewniane deski i posadzki z płytek ceramicznych. Jednak czasami warto wyjść poza utarte schematy i zdecydować się na coś nietypowego, co sprawi, że stworzona przez nas aranżacja wnętrza będzie jedyna w swoim rodzaju! Oto 6 pomysłów na niekonwencjonalną aranżację podłóg.

Nowa podłoga: co warto wiedzieć przed wymianą podłogi

Planujesz wymianę podłogi na drewnianą? A może rozważasz gres stylizowany? Nie wiesz na jakie kafelki się zdecydować? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie desek, glazury i płyt okładzinowych. Obnażamy plusy i minusy wszystkich rozwiązań podłogowych. 

Płytki w salonie: podłogi z kamienia

Płytki kamienne są znacznie droższe od płytek ceramicznych, ale ze względu na walory estetyczne i wytrzymałość cieszą się dużym powodzeniem. Kamienne płytki w salonie wyglądają elegancko i efektownie.

Kolaż podłogowy

Jak łączyć różne rodzaje posadzek w całym domu, by pogodzić funkcjonalność z estetyką, a także nadać wnętrzu nieszablonowy charakter?

Z czego zrobić posadzkę?

Kiedy wszelkie roboty budowlane i instalacyjne są już zakończone, możemy zacząć myśleć o układaniu posadzki. Powinna ona być dostosowana do charakteru wnętrza, zapewniać komfort i być łatwa do utrzymania w czystości. 

Posadzki drewniane

Drewno wciąż jest najpopularniejszym materiałem posadzkowym. Obecnie na podłogach - oprócz desek, parkietu i mozaiki - coraz częściej układa się bruk drewniany, panele lub parkiet przemysłowy.

Podłogi drewniane, wykładziny, posadzki kamienne, płytki - jak o nie dbać?

Przeraża nas tempo w jakim brudzą się podłogi w kuchni, łazience i pokojach. Nie zawsze mamy jednak czas i ochotę zamiatać i myć je codziennie. Co więc zrobić z tym fantem...? Oto kilka propozycji, które pozwolą się cieszyć czystą i zadbaną podłogą dłużej niż jedną dobę.

Strona 1 z 1

1