POLSCY PROJEKTANCI

(17 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY POLSCY PROJEKTANCI

Tomek Rygalik: polski designer i wykładowca. Poznaj Studio Rygalik!

Tomek Rygalik: polski designer i wykładowca. Poznaj Studio Rygalik!

Tomek Rygalik to jeden z najzdolniejszych projektantów młodego pokolenia. Prowadzi autorskie Studio Rygalik (od 2012 r. z Gosią Rygalik), ponadto jest doktorem sztuki, wykładowcą oraz kuratorem. Poznaj sylwetkę Tomka Rygalika, a także wybrane jego projekty.

Dawid Ryski: grafik i ilustrator

Dawid Ryski: grafik i ilustrator

Ile rzeczy można robić naraz? Wiele! Działalność naszego bohatera jest tego najlepszym dowodem. Dawid Ryski z wykształcenia jest architektem krajobrazu, a dzisiaj to rozchwytywany ilustrator i grafik. Wieczorami perkusista punkowego zespołu.

Krzesło Lotos - perełka z archiwum polskiego wzornictwa

Krzesło Lotos - perełka z archiwum polskiego wzornictwa

Krzesło Lotos projektu Romualda Ferensa - zachwyciło na międzynarodowych targach, ale nigdy nie trafiło do produkcji. Poznaj historię polskiego mebla, który  po niemal 40 latach może pojawić się w naszych domach.

Maja Ganszyniec: projektantka produktów

Studiowała architekturę wnętrz na krakowskiej ASP oraz wzornictwo w Londynie i Mediolanie. Laureatka prestiżowych konkursów i nagród. Od kilku lat regularnie projektuje meble i wyposażenie wnętrz dla IKEA.

Aukcja Nowego Designu już 30 maja w DESA Unicum

Jak poznać, które obiekty współczesnego polskiego designu okażą się ponadczasowe? Wskazówką dla kolekcjonerów może być najbliższa aukcja w DESIE Unicum. Poświęcono ją „młodemu designowi”.

Inżynieria designu. Historia kreatywnej pary ceramików z Warszawy

W tej parze Viola Orzechowska odpowiada za wzornictwo, Paweł Wiśniewski za rozwiązania techniczne. W klimatycznej pracowni na warszawskim Mokotowie tworzą ceramikę dla domu.   

Pomysłowa banda, czyli Tabanda. Projektanci wyposażenia wnętrz

Niedoceniane materiały, nowoczesność i prostota. To lubi trio projektujące jako Tabanda – czyli ona jedna, ich dwóch. Silna marka, której produkty sprzedają na całym świecie.

Magda Pilaczyńska: graficzka i illustratorka

Projektuje plakaty, okładki książek, płyt. Magda Pilaczyńska tworzy także ilustracje prasowe oraz wzory na porcelanie. Nas zachwyciła własna linię talerzy dekoracyjnych.

10 filmów, które musisz zobaczyć, zanim zaczniesz urządzać mieszkanie

Zapytaliśmy dziennikarzy i projektantów o najbardziej inspirujące wnętrza z filmów zarówno nominowanych do Oscara, jak i nagradzanych statuetką. Zobacz jak się urządzić w hollywoodzkim stylu!

Najlepsze projekty wnętrz 2016: zobacz najciekawsze realizacje salonów

Nasze mieszkania coraz częściej odzwierciedlają styl życia? Na pewno pokój dzienny! Wybraliśmy najciekawsze realizacje salonów polskich projektantów i architektów wnętrz. Zobacz, co lubią i jak mieszkają Polacy.

Najlepsze projekty wnętrz 2016: kuchnie, które warto zobaczyć. 25 inspirujących zdjęć

Współczesna kuchnia to serce domu. Projektanci wnętrz starają się, żeby była funkcjonalna, dobrze wyposażona i piękna. Jakie kuchnie urządzali Polacy? Jakie materiały i kolory były najbardziej popularne? Przekonajcie się sami.

Dorota Koziara: projektantka wnętrz, ceramiki i mebli

Dorota Koziara jest jedną z najbardziej znanych w Polsce i Europie projektantek mebli, przedmiotów i ceramiki. Zajmuje się również architekturą wnętrz, organizuje wystawy, rzeźbi i projektuje scenografię.

Jan Kochański: projektant produktu

Czy proste przedmioty takie jak szczotka, szufelka czy papierowy talerz mogą być małymi dziełami sztuki? Mogą, jeżeli zaprojekatował je młody, zdolny, nagradzany projektant Jan Kochański.

Maria Jeglińska: projektantka form przemysłowych

Należy do grona najbardziej obiecujących, polskich projektantek. Projektuje dla firm polskich oraz zagranicznych firm. Cechą charakterystyczna produktów? Prostota, funkcjonalność i wyczucie na detal. 

Grynasz Studio: projektanci mebli, przedmiotów użytkowych, przestrzeni i grafiki

Przedmioty, scenografia, mała architektura, grafika. W każdej z tych dziedzin stworzyli koncepcje starannie przemyślane i warte uwagi. Zobacz inspirujące projekty Grynasz Studio.

Malwina Konopacka: ilustratorka i graficzka

Na co dzień Malwina Konopacka zajmuje się ilustracją i grafiką, ale w swoim portfolio ma także świetne projekty łączące świat sztuki i wnętrz. Serią wazonów OKO podbiła serca miłośników pięknych dodatków do domu.

Agnieszka Bar: projektantka szkła

Pod własną marką projektuje i wdraża autorskie serie szkła użytkowego. Agnieszka Bar tworzy rzeczy unikatowe i udowadnia, że ze szkłem można zrobić wszystko. Zobacz inspirujące i oryginalne koncepcje jednej z najważniejszych, polskich projektantek szkła.

EKSPERCI POLSCY PROJEKTANCI

Strona 1 z 1

1