OŚWIETLENIE ŁAZIENKI

(11 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY OŚWIETLENIE ŁAZIENKI

Urządzamy łazienkę: wybieramy oświetlenie do łazienki

Urządzamy łazienkę: wybieramy oświetlenie do łazienki

Dobre oświetlenie łazienki to gwarancja wygody. Lampy, kinkiety, czy plafony do łazienki należy dobierać tak, aby światło było maksymalnie rozproszone - unikniemy cieni i nie doświetlonych płaszczyzn. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając do łazienki oświetlenie górne i boczne.

Jakie wybrać oświetlenie łazienki? Porady eksperta

Jakie wybrać oświetlenie łazienki? Porady eksperta

W oświetleniu łazienki nie ma wyraźnego podziału na oświetlenie miejscowe i ogólne. Jeśli w niedużej przestrzeni ściany i podłogi są wyłożone odbijającymi światło płytkami i lustrami, wystarczy zastosować oprawy kierunkowe i w całym pomieszczeniu będzie jasno. Podpowiadamy, jakie wybrać oświetlenie łazienki.

Dodatkowe oświetlenie w łazience: oświetlenie lustra i strefy kąpielowej

Dodatkowe oświetlenie w łazience: oświetlenie lustra i strefy kąpielowej

Tak jak w każdym innym wnętrzu, podstawowym źródłem światła w łazience powinno być przede wszystkim oświetlenie ogólne, równomiernie oświetlające wszystkie miejsca w pomieszczeniu. Co jednak z oświetleniem dodatkowym? Podpowiadamy, jakie rodzaje źródła światła, w jakich miejscach zamontowane, najlepiej uzupełnią ogólne oświetlenie łazienki.

Oświetlenie łazienkowe inspiracje: jakie oświetlenie wybrać do łazienki

Jak wybrać oświetlenie do łazienki? Górne jednopunktowe oświetlenie nie sprawdza się w łazience. Do łazienki warto wybrać oświetleni punktowe montowane w kilku miejscach. Osobne oświetlenie powinno być dla każdej z poszczególnych stref funkcyjnych w łazience i dodatkowo można zainstalować reflektorki w suficie podwieszanym jako oświetlenia ogólne. Kinkiety czy świetlówki sprawdzą się w pobliżu luster.

Oświetlenie łazienki, czyli kilka różnych lamp na małej powierzchni

Oświetlenie łazienki pełni kilka różnych funkcji. Łazienka zazwyczaj jest pomieszczeniem niedużym. Mimo to, dobrze jest w niej zamontować kilka osobnych lamp. Pamiętajmy więc o oświetleniu łazienki: centralnym, ale także nad wanną i prysznicem, nad umywalką i o oświetleniu dekoracyjnym.

Projekt łazienki: prostota i elegancja w małej łazience

Jak urządzić małą łazienkę, by uniknąć zagracenia przestrzeni? Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na jasne kolory i prostotę aranżacyjną. Ale jak w takiej sytuacji nadać pomieszczeniu eleganckiego, wysmakowanego charakteru? Sekret tkwi w subtelnych elementach dekoracyjnych i odpowiednim oświetleniu! Oto prosty, a jednocześnie niezwykle gustowny projekt łazienki, który podpowie ci, jak osiągnąć ten efekt!

Nowoczesne łazienki: oświetlenie w łazience wygodne i dekoracyjne

Oświetlenie w łazience służy zarówno wygodzie, jak i dekroacji. Nowoczesne łazienki mają kilka źródeł światła zamieszczonych w różnych miejscach. Oświetlenie łazienki powinno być funckjonalne i praktyczne, a w chwilach relaksu tworzyć odpowiedni nastrój. Wystrój łazienki: nowoczesne oświetlenie w łazience.

Modne lampy sufitowe jako oświetlenie sypialni i łazienki

Lampy zwieszane z sufitu to wnętrzarski hit! I nie chodzi tu o tradycyjne lampy w jadalni lub w salonie. Lampy sufitowe najpierw zastąpiły lampki nocne przy łóżku oraz biurkowe. Teraz stosuje się je jako oświetlenie w łazience, przy lustrze. Jest to z pewnością rozwiązanie efektowne, ale czy wygodne?

Elegancka MAŁA ŁAZIENKA: czarno-biała aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki jest elegancka i stonowana. Mała łazienka, czarno-biała, nie jest zimna, blasku dodaje je dobrze zaprojektowane oświetlenie. Efektownie wygląda też ściana w małej łazience: chropowaty gres, który tworzy doskonałe tło dla nowoczesnego wyposażenia łazienki.

Sprytne tricki na doświetlenie łazienki

Oświetlenie do łazienki projektujemy dziś z taką samą uwagą jak to do salonu. Dobrze, gdy światło sztuczne koresponduje z naturalnym. Ma być praktycznie, ale i pięknie.

Ciemna łazienka: jakie oświetlenie łazienki, by łatwo zrobić makijaż

Ciemna łazienka jest zmysłowa. Jednak taka aranżacja łazienki musi mieć dobre oświetlenie. Marzysz o płytkach w zmysłowych intensywnych kolorach, ale boisz się, że makijaż będziesz robiła po omacku? Nic bardziej mylnego - wystarczy dobre oświetlenie łazienki. Podpowiadamy jakie.

Strona 1 z 1

1