MIESZKANIE W KAMIENICY

(33 artykuły i zdjęcia)

ARTYKUŁY MIESZKANIE W KAMIENICY

Czy mieszkanie w starej kamienicy jest dla każdego? Wady i zalety mieszkania w kamienicy

Czy mieszkanie w starej kamienicy jest dla każdego? Wady i zalety mieszkania w kamienicy

Mieszkanie w starej kamienicy to przywilej czy problemy? Na pewno mieszkanie w kamienicy nie jest dla każdego. Ale jeśli lubimy styl eklektyczny, mieszkanie w centrum miasta, a duch wnętrza jest ważniejszy niż codzienne niedogodności, mieszkanie w kamienicy może stać się naszym miejscem na ziemi.

Jasne wnętrze z klimatem: metamorfoza mieszkania w kamienicy

Jasne wnętrze z klimatem: metamorfoza mieszkania w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy wymagało gruntownego remontu. Co więcej, trzeba było połączyć dwa mieszkania, tak by całość spełniła oczekiwania 5-osobowej rodziny. Należało też znaleźć złoty środek między oczekiwaniami a możliwościami budżetowymi. Efekt końcowy? Powstało jasne, klimatyczne wnętrze, w którym styl nowoczesny doskonale łączy się z klasyką i starymi meblami.

Mieszkanie w kamienicy: cegła, drewno i drobiazgi z historią

Mieszkanie w kamienicy: cegła, drewno i drobiazgi z historią

Mieszkanie w kamienicy w Szczecinie jest jedyne w swoim rodzaju. Właściciele je zaprojektowali i własnoręcznie wyremontowali. Sami wykonali lub odnowili większość mebli. Tu każdy drobiazg ma swoją historię, która dzięki nim toczy się dalej. W aranżacji nie zabrakło też cegły na ścianie, a także ciekawych rozwiązań z drewnem w roli głównej.

Małe mieszkanie. Nowoczesna aranżacja mieszkania w kamienicy

Aranżacja małego mieszkania w kamienicy oparta jest na minimum materiałów i kolorów. Dzięki temu wnętrze mieszkania sprawia wrażenie dużo większego. Wyposażenie i materiały wykończeniowe są nowoczesne, jednak cała aranżacja jest stylowa. Zobaczcie jak elegancko urządzić 36-metrowe małe mieszkanie w kamienicy.

Aranżacja kawalerki: wnętrza w stylu vintage

Projektantka kawalerki zaproponowała, aby w mieszkaniu podzielonym na małe pomieszczenia stworzyć jedną, otwartą przestrzeń z nietypowym miejscem do spania. Namówiła właściciela na połączenie elementów z czasów PRL-u, art-déco, loftowych i skandynawskich. Efekt końcowy? Zaskakujący!

Projekt wnętrz mieszkania w stylu vintage w warszawskiej kamienicy

Projekt wnętrz mieszkania w warszawskiej kamienicy na Saskiej Kępie wymagał wielu zmian. Salon z kuchnią miał być przestrzenią otwartą, jednak z możliwością oddzielenia obu pomieszczeń. Dwie nowe sypialnie wymagały zmian w instalacji hydraulicznej i zamiany funkcji niektórych pomieszczeń. W efekcie powstało mieszkanie w stylu vintage, urządzone z sercem.

Wnętrze tygodnia: stylowe mieszkanie w kamienicy z lat 30.

Nietypowy układ mieszkania w kamienic z lat 30., w formie wachlarza, z oknami wychodzącymi na wszystkie strony świata zachwycił przyszłych właścicieli i projektantkę od pierwszego zerknięcia na plan. Zobacz wystrój wnętrza, w którym udało się połączyć stare z nowym.

Jak oglądać piękne wnętrza i się nie frustrować?

Jak oglądać piękne wnętrza i czerpać z nich pomysły do własnego mieszkania czy domu? Czy to normalne, że niektóre wnętrza rodzą w nas frustrację? Na czym polega mądra inspiracja? Zobaczcie, jak oglądać piękne wnętrza i wyławiać z nich pomysły – nie rzeczy – dla siebie.

Mieszkanie w kamienicy: koza na poddaszu czyli przytulne mieszkanie w stylu skandynawskim

Wszystkie marzenia spełnione, czyli mieszkanie w kamienicy z piecykiem kozą i to jeszcze w stylu skandynawskim! Biała kolorystyka ścian klimatycznego poddasza, z elementami wyeksponowanej cegły na ścianie i klimatycznym punktem centralnym przytulnego salonu z piecykiem kozą zachwycają detalicznie przemyślaną organizacją przytulnej przestrzeni na wysokości. Zobaczcie niezwykłe, ponad 100-metrowe, klimatyczne mieszkanie w kamienicy według projektu pracowni Dash Interiors - Projektowanie Wnętrz!

Wielkie przeszklenia: mieszkanie w kamienicy z przeszkleniem w stylu loft

Wielkie ścian szklenie to trend, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Jak loftowe przeszklenia w stylu nowojorskiej bohemy mają się w aranżacji stylowego mieszkania w kamienicy, i to w centum współczesnej tkanki miejskiej? Zobaczcie niezwykłą, eklektyczną aranżację mieszkania w kamienicy o układzie amfiladowym, z przeszkleniami zamiast ścian i spektakularnym wyjściem na taras!

Czy znasz kolor taupe? Jest idealny do salonu w stylu eklektycznym

Aranżacja salonu w kamienicy z niezwykłym kolorem ścian! Modny taupe to kolor pomiędzy chłodną szarością, a ciepłym odcieniem glinki. W zestawieniu z kolorami drewna i przemyślanym designem, całość stanowi niezwykły kolaż nowojorskiego eklektyzmu z mediolańskim sznytem! Jak łączyć style w mieszkaniu? Obejrzyj nasz wywiad z architektem wnętrz! [WIDEO]

Aranżacja kawalerki w kamienicy z kolorem niebieskim i miastem w tle!

Aranżacja kawalerki nigdy nie jest prosta. Jednak nawet urządzając kawalerkę niskobudżetowo można łatwo podnieść jej walory. Zorganizowanie miejsca do przechowywania i dodanie koloru potrafią naprawdę zdziałać cuda!

Mieszkanie w kamienicy: przedwojenne wnętrze na starówce w Płocku

Mieszkanie w kamienicy w stylu glamour: niezwykła aranżacja w klimatem. Wielopokoleniowy dom w starej płockiej kamienicy to wnętrze z duszą. We wnętrzu mieszkania z historią po wielu latach zamieszkał eklektyzm, przyprawiony szczyptą glamouru. Zobacz niezwykłą aranżację stylowego mieszkania w kamienicy!

Nowa aranżacja mieszkania w przedwojennej kamienicy

Mieszkanie w przedwojennej kamienicy, często wydzielone z bardzo dużego metrażu, potrzebuje nowej aranżacji, która poprawi jego funkcjonalność. Nowa aranżacja mieszkania Doroty i Adama została zrealizowana zaledwie w półtora miesiąca.

Aranżacja kuchni z klimatem. Oryginalna kuchnia w mieszkaniu w kamienicy

Aranżacja kuchni oddaje klimat mieszkania w starej kamienicy. Kuchnia jest przestrona, pojemna i efektowna. Ciemna zabudowa kuchenna łączy się z białymi elementami wykończenia. Oto kuchnia w klimacie loftu, z wygodnym miejscem do przyrządzania kawy.

Białe wnętrza: nowoczesny apartament w starej kamienicy

Białe wnętrza nowoczesnego apartamentu to dobry przykład udanego projektowania w starych budynkach - co ewoluowało dziś do rangi najbardziej pożądanych. Białe wnętrza zachwycają swoim niebanalnym, zabytkowym charakterem. Zawsze znajdzie się w nich coś co podkreśla historię miejsca i prosi się o zachowanie. Takie wnętrza mają duszę! Zobacz projekt autorstwa pracowni NOYE Studio!

Wnętrza w stylu francuskim: mieszkanie na warszawskim Powiślu

Styl francuski w mieszkaniu w przedwojennej kamienicy na warszawskim Powiślu. Wyjątkowe, stylowe wnętrza ponad stu metrowego mieszkania. W aranżacji zagościł styl francuski. Projektanci postawili na monochromatyzm. Zobacz niezwykły projekt autorstwa pracowni EG projekt!

Niezwykły projekt wnętrza: apartamentu z historią

Historyczny apartament mieszczący się w przedwojennej kamienicy, w centrum Warszawy, został poddany rewitalizacji. Remont apartamentu okazał się dużym wyzwaniem. Zobacz niezwykły projekt wnętrza apartamentu z historią - autorstwa pracowni projektowej LUUMO!

Projekt wnętrz mieszkania: nowoczesność i kolor w przedwojennej kamienicy

Świetny projekt wnętrz mieszkania w przedwojennej kamienicy! A w nim - surowa cegła na ścianie, wszechobecna biel i ... no właśnie... kolorystyczne ożywienie – to wszystko decyduje o wyjątkowości projektu wnętrz mieszkania, za który odpowiada Ewelina Golinowska z pracowni EG Projekt. Całość prezentuje się niezwykle efektownie, a rześkie barwy zestawione z czystą bielą kreują wnętrze, z którego nie chce się wychodzić!

Jasne mieszkanie: luksus w promieniach wiosny GALERIA

Jasne mieszkanie to marzenie wielu, które powraca jak bumerang wraz z pierwszymi promieniami wiosny. Zainspirujcie się przepięknym, luksusowym wnętrzem wprost z paryskiej kamienicy. Aranżacja ścian ciepłymi beżami i bielą, subtelna gra światłem i przestrzenią znakomicie wydobywa pełnię potencjału stylowego jasnego mieszkania w zabytkowej kamienicy.

Mieszkanie w kamienicy, czyli aranżacja wnętrza z klimatem wg pracowni halo.architekci

Aranżacja wnętrz: mieszkanie w kamienicy czy nowoczesnym apartamentowcu? Luksusowa przestrzeń czy może lokal z duszą? Projektanci z pracowni halo.architekci zaaranżowali niepowtarzalne wnętrze w kamienicy zachowując oryginalny charakter i historyczne elementy.

Metamorfozy: wnętrza aranżacje. Oto 3 pomysły na wnętrza w kamienicy

Wnętrza w kamienicy mają swój urok, choć często wymagają remontu. Oto ciekawe aranżacje wnętrz. Zobaczcie 3 metamorfozy: wnętrza aranżacje retro i nowoczesne. Wnętrza kawalerki i dwupokojowego mieszkania, które pomysłowo odnowiono. ZDJĘCIA [galeria wnętrza].

Mieszkanie w kamienicy. Nowoczesne z akcentami retro

Mieszkanie w kamienicy nie zawsze musi oznaczać chłodną klasykę. Wręcz przeciwnie, nowoczesność może jak najbardziej pasować. By jednak nie zapomnieć o pierwotnym charakterze lokum, warto zaakcentować styl retro w niektórych miejscach.

Metamorfoza mieszkania w przedwojennej kamienicy: wnętrze z hiszpańskim akcentem

Metamorfoza wętrza mieszkania w przedwojennej kamienicy to zazwyczaj spore wyzwanie dla architektów. Jak urządzić wnętrze mieszkania, które wciąż będzie oddawało wyjątkowy klimat przeszłości? Jak uchwycić w aranżacji mieszkania w kamienicy ducha tamtych lat? Prezentujemy genialną metamorfozę mieszkania w kamienicy z lat 30., za którą odpowiada studio Inside Story.

Oryginalność i klasyka w jednym. Aranżacja mieszkania w kamienicy

Kamienica wygląda nobliwie, dlatego właścicielka postanowiła przepleść w mieszkaniu wątki historyczne z buntowniczym street artem. Wnętrze lokum na ostatnim, czwartym piętrze budynku otrzymało klimat radosny i młodzieńczy, dzięki czemu może być zawsze otwarte na gości.

EKSPERCI MIESZKANIE W KAMIENICY

Strona 1 z 2

1 2