MARMUR

(12 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY MARMUR

Trendy: ponadczasowy marmur w aranżacji wnętrz

Trendy: ponadczasowy marmur w aranżacji wnętrz

Na nowo odkrywamy walory naturalnych materiałów. Jednym z nich będzie powracający do łask marmur – jako materiał okładzinowy i surowiec do produkcji wyrobów dekoracyjnych. Marmur ma wiele odmian kolorystycznych, dlatego w aranżacji wnętrz można go wykorzystywać na różne sposoby, osiągając nietuzinkowe efekty.

Renowacja kamienia. Usuwamy plamy, rysy, zmatowienia z marmuru, granitu i...

Renowacja kamienia. Usuwamy plamy, rysy, zmatowienia z marmuru, granitu i...

Efektowne podłogi, blaty czy parapety z kamienia naturalnego, jak marmur czy granit, a także z konglomeratów, szlachetnej cegły, ceramiki lub lastrika, z biegiem czasu mogą tracić pierwotny blask. Są jednak sposoby na plamy, zarysowania i zmatowienie powierzchni.

MAŁA ŁAZIENKA w stylu eko: kamien i drewno w aranżacji łazienki

MAŁA ŁAZIENKA w stylu eko: kamien i drewno w aranżacji łazienki

Właściciele tej małej łazienki są architektami, a więc specjalistami od urządzania wnętrz. Ich metoda na stworzenie interesującej aranżacji łazienki to wykorzystanie w oryginalny sposób naturalnych materiałów.

Parapet wewnętrzny: poznaj rodzaje parapetów. Przegląd materiałów [ZALETY, WADY]

Parapety wewnętrzne pełnią wiele ważnych funkcji w pomieszczeniach: chronią przed kurzem, odpowiednio kierują ciepło z grzejników i oczywiście zdobią aranżację. Ponieważ parapet montuje się już na etapie tynkowania, warto wcześniej się zastanowić, jaki materiał najlepiej sprawdzi się w planowanym wystroju. Oto przegląd parapetów wykonanych z różnych materiałów – poznaj ich zalety i wady.

Luksusowa łazienka: marmur, szkło i ceramika w nowoczesnym salonie kąpielowym

Nie łazienka, a prawdziwie pałacowy salon kąpielowy to efekt połączenia najwyższych gatunkowo materiałów (marmur), wyczucia i znajomości stylów oraz oszczędnych i przemyślanych dodatków. Luksusowa łazienka w nowoczesnej interpretacji stylu gwiazd to nasza propozycja na aranżację nowoczesnej łazienki.

Łazienka z marmurową ścianą

Przekonamy was, że marmur pasuje do nowoczesnych wnętrz. W białej łazience marmurowe płytki na fragmentach ścian są jedyną ozdobą i wyglądają efektownie.

Ekskluzywne - blaty kuchenne z kamienia

Blaty z kamienia naturalnego są efektowne i nawet po długim użytkowaniu nie tracą swoich walorów estetycznych. Są niepalne, odporne na wilgoć i wysoką temperaturę. A jeśli kamienny blat się zniszczy, można go z łatwością odnowić. Poznaj zalety i wady blatów z kamienia naturalnego. Dowiedz się, jaki kamień najlepiej nadaje się na kuchenny blat...

Marmur we wnętrzu powraca do łask

Marmur - piękny i szlachetny, we wnętrzu może jednak sprawiać wrażenie surowego. Czy marmur dobrze wygląda tylko w luksusowych wnętrzach? Podpowiadamy jak mądrze zaaranżować wnętrze z pomocą tego materiału.

Nowoczesny dom w Gdyni. Szlachetne materiały i ponadczasowe wzornictwo

Co zrobić, gdy dom który chcemy kupić, posiada idealną lokalizację, ale niemodne wnętrze? Przed takim dylematem stanęli właściciele nowoczesnego domu w Gdyni. Zachwyceni okolicą zdecydowali się na inwestycję i gruntowny remont z pomocą projektantki wnętrz.

Nowoczesne mieszkanie na Żoliborzu: marmur w aranżacji wnętrza

Nowoczesne mieszkanie na warszawskim Żoliborzu zaprojektowane zostało dla dwuosobowej rodziny. 50-metrowa przestrzeń została rozwiązana tak, by była jak najbardziej funkcjonalna dla mieszkańców. Aranżacja łączy w sobie szlachetne materiały i paletę kolorów podstawowych. Zobacz projekt autorstwa pracowni DEKAA Architects!

Trendy 2016: złoto i marmur

Złoto i marmur w aranżacji wnętrz ustabilizowały swoją pozycję gorących trendów 2016! Złote dodatki, elementy wykończenia półek i mebli oraz marmurowe blaty, deski do krojenia, wazony czy osłonki na doniczki... to absolutny MUST HAVE wnętrzarskiego pasjonata w tym roku. Złoto i marmur to także elementy rozwijającego się trendu na styl scandi chic. Zobaczcie jak umiejętnie wpleść trend 2016 na złoto i marmur do swoich wnętrz!

Pałacowy look paryskiego apartamentu

Neutralne biele sztukaterii i stiuków nadają paryskiemu apartamentowi pałacowy look. Przy okazji rozświetlają wnętrze.

Strona 1 z 1

1