KSIĄŻKI

(9 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY KSIĄŻKI

Skuteczne sprzątanie wg Marie Kondo i zasad minimalizmu. Co warto wyrzucić, co zostawić?

Skuteczne sprzątanie wg Marie Kondo i zasad minimalizmu. Co warto wyrzucić, co zostawić?

W porządkowaniu najważniejsze nie jest podejmowanie decyzji o tym, co wyrzucić, ale co zatrzymać przy sobie – tak do swojego pomysłu, znanego jako metoda KonMari, przekonuje Marie Kondo, współczesny autorytet w dziedzinie domowych porządków. Z metody KonMari na uporządkowanie najbliższego otoczenia wynikają proste a skuteczne zasady utrzymania porządku w mieszkaniu.

Ładna podpórka do książek: zrób to sam instrukcja

Ładna podpórka do książek: zrób to sam instrukcja

Pomysłowa podpórka do książek w ZRÓB TO SAM. Zobacz jak zrobić samodzielnie podpórki z tektury w kształcie domku. Taka podpórka do książek jest prosta do wykonania, ładna i praktyczna. Prezentujemy instrukcję KROK PO KROKU.

Salon z minibiblioteką

Salon z minibiblioteką

Ładny i nowoczesny kącik do czytania i wypoczynku można zaaranżować za pomocą prostych środków, nawet w najmniejszym mieszkaniu. Stawiamy plus za pomysłowy regalik na książki lub bibeloty.

Salon kulturalny

Mówi się, że mieszkanie bez książek wygląda jak hotel. Dopiero one, wraz z obrazami i płytami, świadczą o osobowości domowników. Zasługują na jak najlepsze wyeksponowanie, bo pokazują, co kochamy, myślimy – czym żyjemy.

Jak przestałem kochać design – recenzja książki Marcina Wichy

„Jak przestałem kochać design” Marcina Wichy to książka fascynująca. W kolejnych niewielkich szkicach i obrazkach, jakie się na nią składają, czytelnik odnajduje znacznie więcej niż tylko odpowiedź na pytanie zawarte jej w tytule. Również m.in. baczne spojrzenie na polską rzeczywistość ostatnich 40 lat, ale przede wszystkim refleksję nad tym, czym dziś jest, a czym powinien być design.

Półki i regały: różne rodzaje zabudowy na książki

Jeśli jesteś molem książkowym, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że domowa biblioteczka wymaga odpowiedniej przestrzeni i jej aranżacji. Czasami jednak dobranie zabudowy na książki nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Zainspiruj się 10 przykładami na to, jak przechowywać książki w sposób praktyczny, a zarazem estetyczny. Oto pomysły na biblioteki, półki, regały na książki gotowe i wykonane na zamówienie.

Prezenty świąteczne: polecamy 15 książek pod choinkę

Nie masz pomysłu na prezent? Postaw na książkę pod choinkę! Boże Narodzenie zbliża się coraz większymi krokami, warto więc zacząć rozglądać się za prezentami świątecznymi dla naszych bliskich. Mamy dla was 15 propozycji książek, z których każda doskonale sprawdzi się jako prezent świąteczny.

Podpórka do książek

Zabawna podpórka do książek pomoże utrzymać porządek w domowym księgozbiorze. Jest to też miły upominek dla tych, co lubią czytać.

Zegar jak książki

Zegar Book przeznaczony jest do ustawienia na regale z książkami.

EKSPERCI KSIĄŻKI

Strona 1 z 1

1