KORONKI

(4 artykuły i zdjęcia)

ARTYKUŁY KORONKI

Dekoracje wnętrz: dyskretny urok koronek. MODA na KORONKI!

Dekoracje wnętrz: dyskretny urok koronek. MODA na KORONKI!

Zima sprzyja robótkom ręcznym – zarówno tym dosłownym, jak i w przenośni. Jeśli nie masz zamiłowania do tworzenia ażurów z kordonka, pomyśl o innej formie upiększenia swoich wnętrz koronkowym motywem. Koronki mogą przyjmować tradycyjną formę firanek, obrusów i innych tekstyliów użytkowych lub pojawiać się w formie nadruku, wytłoczki czy ornamentu – na tapetach, naczyniach, tkaninach obiciowych i wszelkiego rodzaju dekoracjach wnętrz.

Nasza piękna zbieranina. Cenna porcelana

Nasza piękna zbieranina. Cenna porcelana

Agata i jej mąż pasjami lubią stare przedmioty. Samych imbryków mają dwadzieścia, a filiżanek już siedemdziesiąt osiem. Do stołu podają na koronkowych serwetach. Pani domu robi je sama.

Folklor powraca do łask

Folklor powraca do łask

Koronki, wzory ludowe, mereszki, hafty powracają, zarówno w oryginalnej formie przedmiotów, które przez lata chowaliśmy na strychach, jak i we współczesnych projektach. Projektanci mebli coraz chętniej sięgają po ludowe wzory, o czym świadczą liczne wystawy czy europejskie targi wzornictwa.

Aranżacja wnętrz: dekoracje i koronki

Mila opowiada, że jej dekoracje zajmują tyle miejsca, że mogłaby spokojnie otworzyć sklep. Koronki czy hafty, wszelakiego rodzaju zasłony - mam ich tyle, że zamiast chować w szafach, ozdabiam nimi cały dom. I wciąż mam pomysły co zrobić, żeby aranżacja wnętrz się zmieniała - opowiada właścicielka.

Strona 1 z 1

1