KONTAKTY

(5 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY KONTAKTY

Jak przykręcić wyrwany kontakt? [WIDEO] Zrób to sam

Jak przykręcić wyrwany kontakt? [WIDEO] Zrób to sam

Wyrwany kontakt to już klasyka domowych awarii. Zobacz jak naprawić takie gniazdko. Wyciąganie wtyczki z kontaktu bez jego przytrzymania, czy odkurzanie całego mieszkania bez przepinania wtyczki do innych gniazd – skutkuje nieestetycznym, a przede wszystkim niebezpiecznym wyrwaniem kontaktu. Wiesław Skiba pokazuje, w jaki sposób samodzielnie przykręcić wyrwany kontakt.

Gdzie montować włączniki i gniazda: praktyczne porady!

Gdzie montować włączniki i gniazda: praktyczne porady!

Jak rozplanować montaż włączników i gniazd elektrycznych, aby uzyskać maksymalny komfort użytkowania sprzętów w danym pomieszczeniu? Na co zwrócić uwagę montując gniazda w kuchni, a na co w pokoju dziennym? Jak rozplanować rozkład obwodów instalacyjnych, by korzystanie z nich było intuicyjne i niezauważalne?

Wyłączniki i gniazdka: jak je dobrze zamontować

Wyłączniki i gniazdka: jak je dobrze zamontować

Zanim zamówisz elektryka zdecyduj, gdzie mają być zamontowane gniazdka elektryczne i wyłączniki światła. Warto dobrze je rozplanować, by potem nie kuć niepotrzebnie ścian, kiedy okaże się, że musimy je przenieść. Pamietajmy, że gniazdka są przeznaczone do łazienki i kuchni muszą spełniać odpowiednie normy.

Wyłączniki i gniazdka. Detale w urządzaniu wnętrz

Wyłączniki i gniazdka łączy coś więcej niż tylko funkcja i ukryty w ścianie przewód pod napięciem. W aranżacji wnętrz warto zwracać uwagę na detale. W pełnym świetle będzie widać, czy kontakty (popularna nazwa wyłączników światła) i gniazdka elektryczne pasują stylem zarówno do siebie, jak i do koloru ścian. Zgodne pary są w domu mile widziane.

Wyłączniki, ściemniacze i tapety

Dopasowany kolorystycznie włącznik stworzy spójną całość z kinkietem. Powinien być dopasowany do koloru ścian i tapet. Potraktuj wyłączniki światła jako dekoracyjny detal. Oryginalnie wykończony zwykły wyłącznik lub ściemniacz doda szyku każdemu wnętrzu.

EKSPERCI KONTAKTY

Strona 1 z 1

1