DEKORACJA

(19 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY DEKORACJA

Sztukateria ścienna w aranżacji wnętrza

Sztukateria ścienna w aranżacji wnętrza

Sztukaterie ścienne wracają do łask. Post minimalizmu dobiegł końca, a więc przyszedł czas na zabawę formą przy aranżacji wnętrza. Na śmiałych odkrywców czekają dawno zapomniana sztukateria.

Naklejki ścienne

Naklejki ścienne

Naklejki ścienne to wciąż modny trend w dekorowaniu wnętrz oraz sposób na szybką i oryginalną odmianę pomieszczenia. Nie trzeba być fachowcem, aby przykleić samodzielnie naklejki - efekt jest łatwy do osiągnięcia, a gdy zajdzie taka potrzeba, również do... usunięcia.

Dekoracja okna - zasłona pomalowana od szablonu. Zrób to sam, instrukcja.

Dekoracja okna - zasłona pomalowana od szablonu. Zrób to sam, instrukcja.

Zamiast zwykłej białej zasłony proponujemy powieszenie w oknie tkaniny własnoręcznie udekorowanej, dopasowanej do aranżacji pomieszczenia. Sposób wykonania jest bardzo prosty, a efekt - gwarantowany.

Niebanalne dekoracje wiosenne: żywe kwiaty i gazety

Dekoracje wiosenne – żywe kwiaty i papier z recyklingu? Tak! Nietypowe łączenia są trendy, a my udowadniamy, że kwiatowe dekoracje wiosenne z gazetami mogą być ładne i ciekawe.

Dekoracja okna: jaką wybrać? Radzi stylista wnętrz

Aranżacja okna ma znaczący wpływ na styl i charakter pomieszczenia. Dekoracja okna powinna być dopełnieniem pejzażu zewnątrz, ale pomysłowa dekoracja okna może być wybawieniem, gdy za oknem nie ma nic do podziwiania.

ZRÓB TO SAM: Dizajnerskie lustro w ramie z kapsli - ZDJĘCIA

W zrób to sam podpowiadamy, jak zrobić dizajnerskie lustro, wydając grosze. Rama lustro została wykonana z kapsli.  Takie lustro to oryginalna i ciekawa dekoracja salonu, przedpokoju czy łazienki. Zobacz instrukcję, w której krok po kroku pokazujemy, jak zrobić lustro w ramie z kapsli.

Zrób to sam. Tuba na kwiaty zdobiona techniką decoupage

Zamiast zwykłego wazonu tuba na kwiaty? W zrób to sam pokazujemy, jak zrobić oryginalną dekorację ozdobioną techniką decoupage. Suszone lub sztuczne kwiaty będą się w niej bardzo ciekawie prezentować. Sprawdź krok po kroku, jak wykonać tubę na kwiaty.

Zrób to sam: kolorowy konik. Pomysł na prezent świąteczny

W zrób to sam pokazujemy, jak można stworzyć oryginalną i niepowtarzalną dekorację. Kolorowy konik ozdobiony techniką decoupage to świetny pomysł na prezent świąteczny. Zobacz krok po kroku, jak go wykonać i stwórz własną unikalną wersję uroczego konika.

Zrób to sam: taca z serduszkiem. Jak udekorować tacę śniadaniową

Własnoręcznie ozdobiona taca śniadaniowa sprawi, że podawany na niej posiłek zrobi większe niż zwykle wrażenie. Pokazujemy, jak wykonać dekoracyjną tackę. Zrób to sam: instrukcja krok po kroku.

Lubię ciszę, stare meble i piękne torebki

Mieszkanie malarki Bogny Gniazdowskiej jest jak jej obrazy - pełne urody przeszłości i sentymentów. Pachnie w nim terpentyną, więdnącymi różami i świeżo zaparzoną angielską herbatą. Wszystkie kąty zdobią kompozycje ze zdjęć, puzderek, pocztówek i figurek. Nazywa je domowymi ołtarzykami.

Jak ozdobić okno? Pomysły na dekoracje z tkanin

Co zrobić, by w domu zapanowała przytulna atmosfera? Najlepiej sięgnąć po tkaniny. Nie mają sobie równych, gdy chodzi o szybką metamorfozę
pokoju, łagodzą kształty, wnoszą miękkość. Dlatego warto się nimi otaczać. Są idealne do dekoracji okna. Poniżej kilka przykładów.

Haft krzyżykowy na skrzynce. Dekoracja do samodzielnego wykonania

Ten charakterystyczny wzór zarezerwowany był dotąd dla tkanin. Teraz stał się tak modny, że pomożna go znaleźć na meblach, ścianach, a nawet naczyniach. My postanowiliśmy przenieść krzyżykowy motyw na drewnianą skrzyneczkę. Zamiast igłą i nitką, wykonaliśmy go flamastrami.

Dekorujemy wnętrze - lekcja stylizacji

Co zasługuje na dekoracyjną ekspozycję we wnętrzu? Styliści przekonują, że wszystko! Dekorację wnętrz może być nawet zbiór kolorowych magazynów czy pięknie wydanych książek. Można stworzyć wyjątkową kompozycję z najprostszych przedmiotów.

Spirala do dekoracji firan

Każde okno można ładnie wyeksponować za pomocą odpowiedniej dekoracji.

Manekin na ubrania

Na tym romantycznym stojaku możemy powiesić ubrania lub... biżuterię.

Dekoracja na tacy

Taca – przedmiot prozaiczny? A skąd! Może być ozdobą stołu, a nawet… wnętrza, bo sama bywa dekoracją lub staje się jej częścią. Dodatkowy atut – prostota wykonania kompozycji

DIY: stemplowana poszewka na poduszkę. Dekorujemy tkaninę

W ramach DIY poszewkę na poduszkę można udekorować na wiele sposobów. Najprostszym jest jednak stemplowanie, które możemy wykonać razem z dziećmi w ramach rodzinnej zabawy.

Zegar jak książki

Zegar Book przeznaczony jest do ustawienia na regale z książkami.

ZRÓB TO SAM: dekorujemy ramkę lustra WIDEO

W Zrób to sam pokazujemy, jak ładnie udekorować ramkę lustra. Ramka będzie taka, jak chcesz i niepowtarzalna. Poza tym łatwo ją dopasujesz do wystroju wnętrza. Ten pomysł nas zauroczył i zainspirował do własnych artystycznych działań. Dekoracyjna ramka: ZRÓB TO SAM.

Strona 1 z 1

1