Sypialnia z nastrojem. Jak wybrać meble i stworzyć oazę odpoczynku i relaksu?

Sypialnia jest najbardziej osobistym pomieszczeniem w całym domu. Przestrzenią prywatną, w której liczy się komfort i atmosfera relaksu. Jak stworzyć przytulny klimat? Jakie wybrać meble i dodatkowe wyposażenie?

Kolekcja Adria, meble FORTE
Kolekcja Adria, meble FORTE
Kolekcja Adria, meble FORTE
Kolekcja Tiziano, meble FORTE
Kolekcja Bellevue, meble FORTE

W sypialniach spędzamy dużą część naszego życia. Sypialnia często jest określana mianem prywatnej enklawy mieszkania - goście rzadko mają do niej wstęp, staramy się by była zaaranżowana w spokojniejszej części naszego domu. Intymny charakter pomieszczenia sprzyja aranżacji i urządzeniu tylko pod kątem naszego gustu, indywidulanych potrzeb. Warto zatem zastanowić się co jest dla nas ważne. Czy będziemy do niej wracać tylko na odpoczynek po całym dniu? A może to jedyne miejsce w domu, gdzie możemy w skupieniu poczytać? Ile mamy rzeczy do przechowania? To tylko przykłady pytań, które warto sobie zadać by dokonać odpowiedniego wyboru mebli do sypialni z oferty FORTE.

Klimatyczna sypialnia - jasna czy ciemna?

Ciemne meble sprawią, że sypialnia będzie miała wyciszający klimat. Takie kolory dobrze działają na nasze zmysły - wprowadzają w stan ukojenia, sprzyjają zasypianiu. Jak uzyskać taki efekt w sypialni? W ofercie FORTE znajdziecie wiele propozycji mebli, które pozwolą urządzić elegancko i ponadczasowo każdą sypialnię. Kolekcja Adria to przykład połączenia zgaszonych barw - dębu sangallo oraz szarości. Na jasnej ścianie bryły mebli wyglądają lekko przez co pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne. Delikatna kolorystyka kolekcji Tiziano efektownie zaprezentuje się w zestawieniu z ciemnymi odcieniami szarości, brązów czy głębokiej czerwieni. Połyskujące fronty z ryflowanymi wstawkami nadają całości nowoczesnego wykończenia.


Na zdj. kolekcja Tiziano, meble FORTE

Światło w sypialni

Tworzy przytulny klimat, wprowadza intymną atmosferę. W sypialni najchetniej korzystamy z delikatnego oświetlenia punktowego. Taką rolę pełnią lampki ustawione na nocnych stolikach - są funkcjonalne, a przy okazji podkreślają styl urządzenia. W niektórych kolekcjach FORTE możemy zamontować oświetlenia bezpośrednio w zabudowie - np. do łóżka Bellevue  listwy LED oraz lampki do czytania można zamontować w zagłówku. Dużym udogodnieniem jest także listwa z dwupunktowym źródłem światła w szafie - ułatwi przeglądanie ubrań.


Na zdj. kolekcja Bellevue, meble FORTE

Po trzecie: nastrój

Sprawdzonym sposobem na przytulną sypialnię jest dobranie odpowiednich dodatków. Bez względu na styl pomieszczenia sprawdzi się miękki dywan, kilka dekoracyjnych poduszek i pościel w kolorze dobranym do łóżka. Warto zadbać także o ładny, delikatny zapach i kilka osobistych drobiazgów, które szczególnie lubimy. Zdjęcia w ramkach, wyeksponowanie flakonów perfum czy pudełek na biżuterię. Małe rzeczy, a istotne by czuć się w sypialni komfortowo. 


Na zdj. kolekcja Bellevue, meble FORTE

Ocena: 0

POLECANE ARTYKUŁY