Zagłówek w sypialni może chronić lub dekorować. Jedno jest pewne: warto przemyśleć takie rozwiązanie w sypialni, tym bardziej, że zagłowek można dokupić nawet do już urządzonej sypialni. Ciekawy zagłówek w sypialni może całkowicie zmienić charakter wnętrza i nadać styl całej aranżacji.

Zagłówek w sypialni: wygoda

Ochrona przed kontaktem z zimną ścianą to podstawowe zadanie zagłówka, które docenimy zarówno podczas wieczornej lektury, jak i przy śniadaniu podanym do łóżka. Aby zagłówek łóżka dobrze sprawdził się w roli miękkiego oparcia, powinien być miękki (wypełniony gąbką) oraz obity przyjemnym w dotyku i niebrudzącym się materiałem. Taki zagłówek można też wykonać samodzielnie.

Zagłówek łóżka: dekoracja sypialni

Pomysłowy zagłówek łóżka może urządzić i ozdobić całą sypialnię. W tej kategorii sprawdzą się zarówno zagłówki obite dekoracyjną tkaniną, jak i metalowe czy drewniane o wyszukanej formie. W zależności od stylistyki wnętrza sypialni i pomysłowości właściciela do zrobienia zagłówka można użyć nietypowych „surowców”: drzwi znalezionych na targu staroci, pięknie usłojonych desek, magazynowych palet, poduszek czy udrapowanych tkanin. 

Zagłówek w sypialni: wielofunkcyjność

W małych mieszkaniach zagłówek w sypialni warto wykorzystać jako część umeblowania. Pionierem praktycznych rozwiązań jest IKEA – tam znajdziesz zagłówek z ukrytymi bocznymi szufladami lub możliwością rozmieszczenia na nim półek w dowolnej konfiguracji.