Zagłówek to nie tylko praktyczne, ale także niezwykle estetyczne rozwiązanie w projekcie sypialni. Dzięki niemu sypialne wnętrze zyska stylowy i niezwykle osobisty charakter. Odpowiednio dobrany zagłówek będzie nie tylko efektowną dekoracją sypialni, ale może być także największą jej ozdobą.

Zagłówek w sypialni: efektowna dekoracja ściany

Zagłówek jest świetnym pomysłem na efektowne zagospodarowanie ściany za łóżkiem. Jako estetyczny element aranżacji wnętrza sypialni, pozwala zabezpieczyć także ścianę przed zabrudzeniami. Ponadto będzie niezwykle wygodnym rozwiązaniem, podnoszącym komfort użytkowania np. podczas wieczornej lektury. Decydując się na zagłówek w projekcie sypialni, warto dopasować jego charakter do stylistyki całego wnętrza. Bogata oferta zagłówków pozwoli na dobranie odpowiedniego modelu, który idealnie wkomponuje się w projekt naszej sypialni. Możemy wybrać zagłówek drewniany, metalowy bądź pikowany. Idealnym rozwiązaniem w sypialni będą zagłówki modułowe, które możemy dowolnie zestawiać i obijać.

Zagłówek dopasowany do stylu wnętrza

W sypialni urządzonej w stylu romantycznym świetnie zaprezentują się zagłówki obite białą tkaniną z subtelnym wzorem. W nowoczesnych pokojach nocnych idealnie sprawdzą się zagłówki pikowane, które wprowadzą do wnętrza wyjątkowej elegancji. Z kolei, zagłówek drewniany możemy wybrać do minimalistycznych i prostych wnętrz. Do nieco bardziej reprezentatywnych – zdecydujmy się na formy rzeźbione. Chcąc wzbogacić sypialne wnętrze oryginalnym elementem dekoracyjnym, możemy wybrać zagłówek metalowy. Może on przyjąć stylizowaną formę, którą dopasujemy do klimatu urządzanej przestrzeni. Ten model zagłówka będzie piękną ozdobą wnętrz, jednak że wprowadzi do niego nieco chłodniejszy klimaty. Ostatnimi czasy to zagłówki modułowe zyskują na popularności. Są one świetnym rozwiązaniem pozwalającym na dowolne kreowanie przestrzeni za łóżkiem i dostosowywanie jej do swoich potrzeb. Modułowy system zagłówków umożliwia nam obicie poszczególnych elementów dowolną tkaniną, dzięki czemu możemy uzyskać oryginalny i niepowtarzalny efekt decydujący o wyjątkowości aranżacji sypialni.