Toaletka do sypialni: oryginalne pomysły na toaletkę w sypialni

Jak oryginalnie podejść do tematu toaletki do sypialni? Wbrew pozorom sypialnia z toaletką to rozwiązanie na każdy metraż. Inspirujemy się rozwiązaniami z pogranicza wielu stylów. Jak szaleć to szaleć!

Minimalistyczna toaletka
Toaletka do sypialni i łazienki
Toaletka do sypialni
Niska komoda jak toaletka
Toaletka w sypialni

Toaletka, jako mebel typowo sypialniany, na przestrzeni wieków przechodziła szereg metamorfoz. Jako element wyposażenia typowo kobiecych buduarów, służyła do przechowywania pomad, perfum i akcesoriów do pielęgnacji urody. Z czasem toaletka zyskała na wyposażeniu lustro. Owalne, wysokie i przechylne (tzw. psyhe) umożliwiało ogląd pełnej sylwetki pod różnym kątem. Angielskie lustra przechylne w toaletkach charakteryzowała dodatkowo możliwość regulowania wysokości za pomocą bloku i przeciwwagi w postaci ołowianych ciężarków ( tzw. horse dressing glass). Lustra przechylne w toaletkach były rozwiązaniem szczególnie popularnym w meblarstwie sypialnianym stylu art deco, którego parafrazy i różne odmiany odnaleźć można jeszcze w toaletkach z lat '50 XX wieku. W latach późniejszych lustra duże wyparły mniejsze, ograniczające pole widzenia jedynie do sylwetki w pozycji siedzącej lub samej tylko twarzy. Toaletki zaczęły wyglądać lekko i oszczędnie, z czasem coraz bardziej przypominając proste stoliki i konsolki. Ale ich urok i funkcja wciąż kusi, bez względu na epokę w której występują.

Czytaj też: Lustra z fazą w aranżacji wnętrz: stylowe lustro dopasowane do wnętrza

Toaletka do sypialni: oryginalnie w temacie toaletki

Współcześnie wygląd toaletki w przestrzeni sypialni jest często standaryzowany. Dopasowanie kształtu i funkcji toaletki do sypialni z kompletem mebli sypialnianych sprawia, że stanowi ona część pewnej całości aranżacyjnej. Standaryzacja jednak odbiera jej indywidualny charakter. Jeśli czujemy wyjątkowość tego mebla i marzymy o wyjątkowej, kobiecej toaletce do sypialni, postawmy na mebel unikalny, wyjątkowy, w ulubionym stylu. Może być kompletnie różny od pozostałych mebli w sypialni lub korespondować z nimi jedynie wybranym elementem: kolorem (np. tym samym odcieniem drewna), sposobem wykończenia (błysk / mat), elementem dekoracyjnym (metalowe okucia na nóżkach). Toaletka rządzi się swoimi prawami. Jak zupełnie odrębne pomieszczenie. Dlatego też do jej wyboru możemy podejść z większą swobodą i fantazją.

Miłośnikom stylistyki retro i vintage największą przyjemnośc sprawi toaletka "z epoki" - oryginalny antyk w pożądanej stylistyce (1:1). Jeśli sypialnia jest niewielkim pomieszczeniem, zaryzykować można lustrzaną konsolkę lub stylizowaną toaletkę w lustrzanym wykończeniu. Lustrzana tafla, odbijająca w zwierciadłach otoczenie, niejako "zniknie" w niewielkiej przestrzeni sypialni, nie przytłaczając jej dodatkowo swoim gabarytem. Jednocześnie idealnie "odda" tą samą kolorystykę i styl wnętrza. Dla entuzjastów funkcji w meblarstwie i kompaktowych rozwiązań, rolę toaletki pełnić może niewielki blat montowany na szynowym stelażu, takim samym na jakim montuje się półki regału lub garderoby. Takie rozwiązanie zajmie niewiele miejsca, dając jednocześnie dużo możliwości customizacji funkcjonalnej toaletki (wysokośc blatu dopasowana zarówno do niskiej pufy jak i stylowego hokera, haczyki na biżuterię i drobną konfekcję, szale, kopertówki). W dodatku taką "toaletkę" łatwo wszędzie ze sobą zabrać w razie przeprowadzki. Docenią ją więc "współcześni nomadzi".

Czytaj też: Klimatyczne komódki w roli toaletki

Stylizowana komoda z lustrem
camera

Aranżacja sypialni: komoda w roli toaletki GALERIA INSPIRACJI

LISTA ZAKUPÓW

Lustra z fazą w aranżacji wnętrz
camera

Jak stare lustra wpływają na wnętrze? INSPIRACJE

LISTA ZAKUPÓW

Nowoczesna toaletka
camera

Toaletka w sypialni: bohaterka kobiecego wystroju sypialni

LISTA ZAKUPÓW

Jak zrobić designerskie lustro MIEDŹ I LINA
camera

Jak zrobić lustro w stylu Hampton [CECHY STYLU]

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 4
Zdjęcia: Sławomir Frąckowiak

POLECANE ARTYKUŁY