Stolik nocny w szyku: subtelne i z charakterem modne stoliki nocne

Stolik nocny nieoczywisty? Kreatywny detal, który rozbudza wyobraźnię, to absolutny trend wiodący tej jesieni. Szykowne drobiazgi w sypialni nadające jej paryskiego glamu i czarmu? Skandynawskie połączenia lekkich konstrukcji miedzianych z masywem marmuru? Zainspirowani nieoczywistościami zapraszamy i Was – INSPIRUJCIE SIĘ!

Miętowe stoliki nocne w sypialni
Heksagonalny stolik nocny
Stolik nocny z sękiem
Stolik nocny lekko gięty
Stolik nocny z metalu i drewna

Nieoczywiste stoliki nocne to trend, którego podłoża należy poszukiwać w funkcjonalnym i wielopłaszczyznowym dorobku stylu skandynawskiego i flamandzkiego. Jeśli jakiś przedmiot przydać nam się może do  więcej niż jednego przeznaczenia – wart jest naszej uwagi i zainteresowania. Praktyczny funkcjonalizm byłby jednak niczym, gdyby nie względy estetyczne, górujące wciąż nad ostatecznym wyborem. Przyjrzeliśmy się kilku nieoczywistym trendom ciekawych i niejednoznacznych stolików nocnych. Oglądajcie, inspirujcie się, szukajcie swoich własnych, nowatorskich rozwiązań na piękne i funkcjonalne stoliki nocne.

Łączenie materiałów

Oryginalne stoliki, które w zależności od potrzeb mogą być interpretowane jako stoliki nocne, kawowe czy jako konsolki podręczne na drobiazgi w przedpokoju, to te, które łączą w sobie ponadczasową formę i szlachetne materiały. Stoliki nocne z drewna, marmuru czy metalu w podstawie to uniwersalne meble, które wraz ze zmianą mód i naszych upodobań możemy dowolnie szafować w aranżacji różnych pomieszczeń, nadając im najróżniejsze funkcje. Modne obecnie połączenie marmurowego blatu z lekką, ażurową konstrukcją metalowej podstawy, to inwestycja na lata. Podobnie drewniane blaty wsparte na prostej, stalowej, kubicznej konstrukcji. Sękowe blaty na pojedynczej, metalowej nóżce, to subtelna i delikatna propozycja stolika nocnego, który równie dobrze odnajdzie się w aranżacji salonu. Połączenie drewna i miedzi w stolikach nocnych jest obecnie trendem wschodzącym. Podobnie jak heksagonalne blaty w kształcie plastra miodu. Jeśli zależy nam na modowych smaczkach – to propozycje nie do przeoczenia.

Miedziane dodatki do wnętrz

Nie-do-tego-stolik nocny

Stoliki nocne, które w chwili powstania nie były predestynowane do nadanej im funkcji? Czemu nie. Metalowe szafki techniczne, krzesła, stołki, taborety czy nawet stos ulubionych czasopism przy materacu. Jeśli tylko spełnią swoją funkcję, a estetyką wpiszą w nasz obraz wymarzonej sypialni – jesteśmy na tak!

Niezbędnik wielofunkcyjny

Miłośnicy skrajnego funkcjonalizmu odnajdą wnętrzarskie porozumienie w stołkach schodkowych, które raz będą stolikiem nocnym, raz drabiną w biblioteczce i spiżarni, innym razem posłużą jako dodatkowe siedzisko przy nawale gości w sobotni wieczór. Podobnie w roli stolika nocnego wielofunkcyjnego odnajdą się metalowe, plecione stołki i kwietniki, sztywniejsze pufy i taborety. Wyrafinowane i uratowane od zapomnienia stare krzesło to już stolikowy hit sypialniany, który każdy z nas zinterpretować może na swój własny, oryginalny sposób.

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: materiały prasowe, Materiały prasowe Hexa, Materiały prasowe IKEA, Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY