Jeszcze przed sezonem zimowym, gdy na naszych pościelach pojawią elementy świąteczne, możemy sobie pozwolić na wzorzyste komplety pościeli, które ozdobią naszą sypialnię! Ładny komplet pościeli dopasowany do wystroju wnętrza będzie efektowną dekoracją sypialni.

Piękna pościel na jesień: alternatywa dla narzuty na łóżko

Aby umilić sobie chłodniejsze jesienne poranki, wybierzmy pościel z motywem nawiązującym do jesieni np. w jesienne liście. Dzięki temu spojrzymy na jesienną porę z innej (milszej) strony i poczujemy jej klimat! Dla tych, którym narzuta na łóżko przeszkadza i wydaje się niepraktyczna doskonałym sposobem na dekoracje sypialni jest ciekawy motyw na pościeli. Dzięki pościeli możemy dowolnie zmieniać wystrój sypialni. Rozjaśniać, ożywiać lub wyciszać aranżację wnętrza za pomocą jednolitej ciemnej barwy pościeli. Zależnie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać taką wybierzmy pościel. Nie bójmy się eksperymentować! To tylko zmiana pościeli, a jaki zniewalający efekt możemy uzyskać.

Komplety pościeli: pełnia barw i wzorów!

Jesienne komplety pościeli wcale nie muszą być ponure i nudne. Jesień może kojarzy się z pochmurnymi dniami i pluchą, jednak ma bardzo bogatą paletę barw. Wystarczy się na chwilę zatrzymać, żeby je dostrzec np. na opadających liściach, żołędziach i jarzębinie. A jeśli nie mamy ochoty wychodzić na zewnątrz, pełnię ożywiających kolorów oraz interesujących wzorów możemy zapewnić sobie w swojej sypialni! Trendem jesieni jest wzór w kratę. Ładnie się prezentuje pościel w kratę i jest idealną opcją na jesienną porę. Kolor kraty dobierzmy do kolorystki panującej w sypialni, wówczas uzyskamy estetyczny efekt. Jesienna pościel powinna mieć ciekawy wzór, który wniesie do wystroju sypialni nieco wysublimowanego klimatu. Ważna jest też tkanina. Kiedy dni i noce są coraz chłodniejsze, sprawdzi się pościel z miękkiej bawełny, czy flaneli.