Decydując się na zakup materaca, zazwyczaj wybieramy model, który jest wygodny, dzięki czemu zapewni nam komfortowy sen. Jednak, jeśli jesteśmy alergikami, musimy zwrócić uwagę również na materiał z którego materac jest wykonany. Dla alergika polecany jest oczywiście materac antybakteryjny. 

Materace dla alergików: pianka najlepszym wyborem!

Patrycja Wnorowska, która prowadzi bloga dla alergików opowiedziała w programie śniadaniowym o materacach najlepszych dla osób walczących z alergią. Zdaniem ekspertki najbezpieczniejsze będą materace piankowe, ponieważ są one mało przyjaznym środowiskiem dla roztoczy. Jak mówi specjalistka: wybierajmy zawsze materac z pianki. Jak najprostszy. Wnorowska podkreśla również, że ważny jest specjalny pokrowiec antyalergiczny - przewiewny, antybakteryjny np. z nitkai srebra. To dodatkowa powłoka ochronna, którą możemy często prać. Jeśli nie jesteśmy uczuleni na lateks możemy zdecydować się również na materac lateksowy. Ten materiał również nie sprzyja rozwojowi roztoczy. 

Materace dla alergików: jakich materacy powinniśmy się wystrzegać?

Materace są siedliskiem alergenów, oprócz roztoczy, których odchody są niebezpieczne dla alergików, kryje się w nich również pleśń i kurz. Alergicy powinni wystrzegać się przede wszystkim materacy z surowcami naturalnymi, jak włókno kokosowe, trawa morska czy końskie włosie. Są one idealnym miejscem dla rozwoju roztoczy. Niekorzystne są również materace sprężynowe, z racji dużych pustych przestrzeni, gdzie rozwijają się grzyby i pleśń. W materiale wideo zobaczycie porady ekspertki dotyczące wyboru najlepszych materacy dla alergików!

 

Dzień Dobry TVN/x-news