Gdzie i jak urządzić sypialnię? Aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni powinna zwrócić naszą szczególną uwagę, ponieważ Polacy są jednym z najdłużej śpiących narodów świata. Radzimy gdzie i jak urządzić sypialnię, jak dobrać łóżko i inne meble do sypialni. Twoja wymarzona sypialnia.

Gdzie i jak urządzić sypialnię? Aranżacja sypialni
Gdzie i jak urządzić sypialnię? Aranżacja sypialni
Gdzie i jak urządzić sypialnię? Aranżacja sypialni
Gdzie i jak urządzić sypialnię? Aranżacja sypialni

Komfortowa sypialnia

Sypialnia powinna zapewnić komfortowy wypoczynek, tak potrzebny przecież do przeżycia kolejnego pracowitego, pełnego wrażeń dnia. Wybierając projekt pamiętaj o sprawdzeniu jak usytuowane są sypialnie.

Sypialnia od ogrodu

Aby dobrze się wyspać potrzebujesz spokoju. Dlatego sypialnia powinna być usytuowana od strony ogrodu a nie ulicy, aby snu nie zakłócał szum samochodów, śmieciarki i innych hałaśliwych urządzeń. Jeśli nie masz takiej możliwości, twoja aranżacja sypialni powinna uwzględniać okna o wysokiej izolacyjności akustycznej.
Ważne jest również, aby w sypialni nie przeszkadzał ci hałas dobiegający z wnętrza domu (pracująca pralka, zmywarka, muzyka w pokoju dzieci czy grający telewizor). Dlatego sypialnia powinna być w wyraźnie wydzielonej części domu.

Sypialnia: strefa nocna

Ważne aby twoja sypialnia mogła być twoim intymnym pokojem. Wydzielona strefa nocna pomoże zachować prywatność nawet jeśli w domu są goście. W domach piętrowych i z poddaszem najczęściej strefa dzienna znajduje się na dole, a sypialnia na górze, gwarantuje to komfort wszystkim mieszkańcom. W domach parterowych najlepszym rozwiązaniem jest oddzielenie sypialni korytarzykiem z zamykanymi drzwiami.

Meble do sypialni

Sypialnia nie może być zbyt mała, jeśli chcemy bez problemu wybrać łóżko i inne meble do sypialni i jeśli mają w niej spać dwie osoby. Powinna mieć co najmniej 16 m2, a razem z garderobą lub miejscem na szafę - 20 m2. Tylko w takim pomieszczeniu można pomysleć swobodnie o tym jak urządzic sypialnię. Aranżacja sypialni powinna przede wszystkim zawierać pomysł na wygodne łóżko. Inne meble do sypialni takie jak szafki nocne, szafa lub garderoba muszą być ustawione tak, aby swobodnie poruszać się między tymi sprzętami. Przy aranżacji sypialni oraz wybierając łóżko i inne mebli do sypialni warto jest też zaplanować osobną garderobę i łazienkę bezpośrednio połączoną z sypialnią.

Ocena: 0
Zdjęcia: Andrzej Szandomirski Źródło: Zbuduj dom

POLECANE ARTYKUŁY