Decydując się na łóżko z wezgłowie, warto wziąć także po uwagę wielkość sypialni. Jak duża jest nasza sypialnia, jaki ma kształt lub czy łóżko ustawione jest na przykład pod skosem? Czasem warto pomyśleć o osobnym wezgłowiu, zrobionym według naszego pomysłu. Zobaczcie 14 zdjęć z inspiracjami na wezgłowia łóżka z prawdziwych sypialni.

Wezgłowie lóżka może stanowić całość z łóżkiem. Najczęściej decydujemy się na takie właśnie rozwiązanie kupując gotowe łóżko do sypialni. Jednak wtedy gdy tylko wynajmujemy mieszkanie i nie chcemy inwestować w meble lub potrzebujemy łóżka o nietypowych wymiarach, warto pomyśleć o osobnym wezgłowiu, robionym według naszego pomysłu. Takie wezgłowie łóżka może sprawić, że nasza sypialnia będzie miejscem wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju. Pamiętajmy, że sypialnia z łóżkiem w ogóle bez wezgłowia będzie sprawiała wrażenie miejsca zimnego i bezosobowego, a na dodatek ściana za łóżkiem będzie zaraz brudna. Wezgłowie robione według naszego projektu pomoże kompletnie odmienić lub unowocześnić wygląd sypialni.

Wezgłowie łóżka: miękkie i tapicerowane

Najbardziej lubianym i najczęściej wybieranym wezgłowiem łóżka jest wezgłowie tapicerowane. Miękkie, z tkaniny miłej w dotyku, uosabiające klasyczną elegancję i szyk. Wezgłowie takie może być częścią lóżka, połączone z nim na stałe. Ale możemy zaszaleć z tapicerowanym wezgłowiem i zrobić je nie tylko na szerokość łóżka, ale poszerzyć o wymiar szafek nocnych. Możemy też powiększyć wymiary wezgłowia w górę i zrobić je wyższe niż zazwyczaj, o przeskalowanej wysokości lub wręcz do sufitu. Tapicerowane wezgłowie lóżka jest tez dobrym pomysłem na aranżację sypialni pod skosami. Możemy wtedy obić ścianę ze skosem nad łóżkiem pikowaną tapicerką i z wady uczynić zaletę naszej sypialni.

Nietypowe pomysły na wezgłowie łóżka

Jeśli z jakichś względów nie chcemy lub nie możemy (np. z powodu alergii na kurz) mieć tapicerowanego wezgłowia możemy zdecydować się na drewno lub lakierowaną płytę mdf przymocowaną bezpośrednio do ściany. Możemy wtedy zrobić wezgłowie lamelkowe, w które można wpinać półki potrzebne do odkładania drobiazgów, możemy też zrobić wygodne półki za łóżkiem. Możemy również zbudować zabudowę na wzór pokoju hotelowego obejmującą wezgłowie lóżka, szafki nocne i toaletkę. Rozwiązanie bardzo wygodne i efektowne, jednak nadające się do wnętrza docelowego. Jako wezgłowie możemy również wykorzystać sztukateryjną boazerię lub fantazyjnie wyciętą według naszego projektu lakierowaną płytę mdf.