Aranżacje sypialni: dodatki do domu czyli toaletka na Dzień Matki

Toaletka jest miłym akcentem w aranżacji sypialni. Większość mam i pań domu marzy o własnej toaletce. O miejscu tylko dla siebie, gdzie można miło zacząć każdy dzień. Toaletką może stać się nawet ładnie zaaranżowany blat komody lub sekretarzyka. Do zaaranżowania toaletki w sypialni potrzebne są tak naprawdę trzy rzeczy: trochę miejsca, lustro i światło. Reszta sama się ułoży…

Mała zmiana akcesoriów i toaletka gotowa
Kiedyś sekretarzyk dzisiaj toaletka
Niska komoda jak toaletka
Biała toaletka w białej sypialni
Odpowiednie dodatki i konsola przeistoczy się w elegancką toaletkę

Toaletka z prawdziwego zdarzenia jest marzeniem większości kobiet. Szczęściarom udało się zrealizować marzenie i aranżacja sypialni lub łazienki stała się bogatsza o piękny mebelek. Niektóre z nas ciągle jeszcze marzą o tej odrobinie luksusu, o ładnym dodatku do domu. Bo ciągle jest coś ważniejszego do zrobienia albo do kupienia. Może Dzień Matki okaże się dobrą okazją  na spełnienie marzenia mamy? Jako toaletka sprawdzi się wąska konsola – gotowa lub zrobiona samodzielnie, na przykład blat ze starego drewna wsparty na dwóch płytkich kozłach lub kutych nogach od maszyny do szycia. Możemy też po cichu zaaranżować toaletkę na blacie komody, która już znajduje się w sypialni. Zebraliśmy garść inspiracji, jak bez wielkich rewolucji w aranżacji sypialni i niewielkim nakładem kosztów wyczarować toaletkę dla mamy.

Dodatki do domu : toaletka nowym mebelkiem w sypialni lub łazience

Na szczęście toaletka nie potrzebuje wiele miejsca. Wystarczy tyle, ile zajmuje przeciętna komoda, plus dodatkowe miejsce na siedzisko. A to może być przecież taboret, lekkie krzesło lub puf, który nieużywany wsuwamy pod blat. Wąski blat może być przecież wsparty na płytkich kozłach, na żeliwnym stelażu maszyny do szycia, cegłach... Ciekawa toaletka może okazać się taflą szkła wspartą na dwóch stosach ulubionych czasopism – nareszcie kolekcja zyska konkretne przeznaczenie. Toaletką może też być zwykła półka, montowana na niewidocznych wspornikach wpuszczanych w ścianę. Jeśli kupujemy gotową konsolę zwróćmy uwagę czy jest wyposażona w szuflady. Szuflady pomogą utrzymać porządek na blacie.  Do pełni szczęścia brakuje jeszcze lustra, które „prawdę nam powie”, pojemników do przechowywania drobnych kosmetyków, jeśli konsola nie ma szuflad, oraz lampki, która umożliwi równomierny makijaż.  Jeśli toaletka ma być prezentem dla mamy, postawmy na niej ramkę z rodzinnym zdjęciem lub wazon na malutki bukiecik albo kwiat doniczkowy. Odrobina świeżej zieleni zawsze wywołuje dobry nastrój.

Dodatki do domu: wykorzystujemy istniejący mebel do zrobienia toaletki

Jeśli w sypialni mamy, nie ma miejsca na postawienie nowego mebelka, a jest komoda, konsola  lub sekretarzyk wykorzystajmy powierzchnię jej blatu do aranżacji  toaletki. Wystarczy jeśli powiesimy tam ładne lustro, postawimy jakiś płaski, ładny pojemnik na kosmetyki i naczynie do którego można włożyć pędzle, długie kredki czy tusz do rzęs. Jeśli wystarczy miejsca, miłym akcentem będzie wazonik na jeden kwiat lub doniczka z mini rośliną. Pamiętajmy też o oświetleniu. Jeśli nie ma tam żadnej lampy, na blacie komody możemy postawić niewielką lampę stołową lub obok komody lampę podłogową. Ważne by wszystkie wykorzystane dodatki do domu stylistycznie pasowały do aranżacji sypialni.

Ocena: 5
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: GREEN CANOE STUDIO, Marcin Czechowicz, Materiały prasowe Grange, Michał Przeździk, materiały prasowe Benjamin Moore, Yassen Hristov, Materiały prasowe Westwing.pl, Materiały prasowe Gubi, materiały prasowe DutchHouse, Mariusz Bykowski, Le Pukka materiały prasowe, Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY