Posiadanie dziwnego mebla rodem z bajki o Alicji w Krainie Czarów, to niejednokrotnie skrywane marzenie z dzieciństwa prawie każdego z nas. Patchworkowy fotel, puf w ekskluzywnym obiciu z weluru czy nieregularna komoda (nienaturalnie wyciągnięta w górę, jakby w krzywym zwierciadle), to nie jedyne przykłady eklektycznych mebli, które umiejętnie zestawione potrafią znakomicie podkreślić charakter wnętrza. Dziwne meble najlepiej sprawdzą się w sypialni, choć ich niszowa uroda często prowadzi je wprost na salony.

Meble do sypialni: onirycznie-romantycznie

"Dziwne" meble, które swoim kształtem lub kolorem odbiegają od norm przyjętych dla "normalnych" mebli, potrafią prawdziwie zdominować wnętrze. Warto je więc stosować z umiarem, aby uniknąć "jarmarcznego" wrażenia. Wysoka, nieregularna komoda znakomicie sprawdzi się jako poręczna bieliźniarka w sypialni. Styl glamour również nie jest jej obcy. Ograna odpowiednimi dodatkami (np. galerią luster zawieszoną tuż nad nią, lub czernią ściany jako tło) przyda wnętrzu charakteru i doda charyzmy. Podobnie jak stylowy puf w welurowym obiciu i ciekawym kształcie będzie znakomitym dodatkiem do prostej, klasycznej toaletki. Warto takie przedmioty zestawiać na zasadzie kontrastu: mebel dziwny z meblem skrajnie minimalistycznym lub klasycznym. Te widoczne już na pierwszy rzut oka rozbieżności sprawią, że wnętrze nabierze wnętrzarskiego pazura.

Meble do salonu: eklektycznie i stylowo

Styl eklektyczny w salonie świadczy o prawdziwie wysublimowanym i doskonałym guście gospodarzy. Umiejętne bowiem zestawianie z pozoru nie pasujących do siebie mebli i bibelotów wymaga nie lada wyczucia. Dlatego tak często wybieramy styl mniej wymagający (klasyczny, nowoczesny), który podpowiadają nam katalogi z meblami i producenci. Jednak satysfakcja z tak pieczołowicie urządzanego, eklektycznego salonu jest nieprawdopodobnie większa! warto więc, w dłuższej perspektywie użytkowania, postawić na próbę urządzenia w tym stylu własnego salonu. Tym bardziej, że jego dopieszczanie to prawdziwie niekończąca się opowieść i masa frajdy dla miłośników wnętrz! Pełnoplastyczne sofy, finezyjne szezlongi czy sekretarzyki w oryginalnych kolorach sprawić mogą, że nasze eklektyczne wnętrze każdemu zapadnie w pamięć! Na długo!