Zimowa sypialnia: aranżacja w kolorze białym

Szukasz ukojenia? Wybieraj do sypialni białe przedmioty przełamane ciepłym tonem: inspiracje na zimowy wystrój sypialni. Tylko naturalne materiały – drewno i bawełna. A żeby nie było nudno, poszukaj miejsca na kontrast. My proponujemy ciemne meble do zimowej sypialni.

Zimowa sypialnia
Zimowa sypialnia
Zimowa sypialnia
Zimowa sypialnia

Mieszkaniec dworku polskiego albo romantycznego strychu wybierze styl rustykalny do sypialni zgodnie z nastrojem otoczenia. Wszyscy pozostali mogą w nim odnaleźć przestrzeń ciszy potrzebną do odzyskania równowagi po wypełnionym hałasem dniu.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Rustykalnie w aranżacji sypialni nie musi znaczyć wiejsko, raczej blisko natury, sielsko. Stąd wybór naturalnych materiałów i kolorystyka ograniczona do bieli złamanej ciepłym tonem. Jedyny kontrast – potrzebny jak szczypta soli – to ciemny fornir mebli o prostych formach.

Zimowy wystrój sypialni: biały kolor w aranżacji

Wzrok odpoczywa, ważniejszy staje się dotyk, bo na pierwszy plan wysuwają się faktury tkanin: miękkość „pluszowego” koca, szorstkość szydełkowych splotów, mięsistość dywanu. Naturalne promienie słoneczne, wpadające przez okna, rozproszone zostają przez delikatne, zwiewne firanki. Ciepły, lekko żółtawy blask rzucają świece ustawione w kominku. Dodatkowo za drzwiami szafy zamontowano rząd reflektorków. Ramy każdego ze skrzydeł obciągnięte zostały przezroczystym materiałem. Rozbielone wnętrze z wdziękiem odbija światło, zyskując przestrzeń.

W aranżacji wykorzystano meble firmy VOX Industrie

Kominek w sypialni?

To ciekawy pomysł. Aranżacja sypialni powinna koncentrować się wokół miejsca do spania, ale kiedy do dyspozycji jest nieco więcej przestrzeni, można ją uzupełnić. Do sypialni warto wstawić stylizowany parawan, dekoracyjną wannę czy właśnie kominek. W budynkach wielorodzinnych ze względów technicznych trudno jest zamontować prawdziwy. Możemy go jednak zastąpić wnęką lub lekką konstrukcją. Ale uwaga! Nie może to być sztuczny kominek, ale jedynie akcent nawiązujący do ognia i paleniska.

Przemysław Kaczkowski, architekt

Graficzne wzory na powłoczkach
camera

Zimowe wnętrz ocieplenie

Autor: livebeautifully

LISTA ZAKUPÓW

Czarne osłonki origami w roli piórnika
camera

Przechowywanie w zimowym wnętrzu

Autor: livebeautifully

LISTA ZAKUPÓW

Biała sypialnia
camera

Modna, biała sypialnia: wnętrza w różnych stylach

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 5
Tekst: Aleksandra Janiszewska Stylizacja: Karolina Chmielnik-Dubaj Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY