Gdy okazuje się, że nagle w domu pojawia się wolny pokój – na przykład kiedy wyprowadza się już dorosłe dziecko, można pomyśleć o metamorfozie jego pokoju i przystosować wnętrze do własnych potrzeb. Tomasz Pągowski, jeden z jurorów Bitwy o dom, pokazuje, jak szybko i niedrogo przerobić pokój na przytulną sypialnię.

Metamorfoza sypialni: liczy się pomysł

Bazą w metamorfozie sypialni było łóżko, którego wymiary idealnie pasowały do niewielkiego pokoju. Aby podkreślić wypoczynkowy charakter wnętrza, ścianę z zagłówkiem pomalowano niebieskim kolorem, niebieska również jest poręczna półka przy oknie. Zagłówek łóżka udało się zrobić tanim kosztem – polakierowane desko przykręcono poziomo do ściany, a ich jasny kolor ładni odbija się od niebieskiej ściany. Tomasz Pągowski zdecydował, również o wymianie parapetu – ale nie całkowitej – okazuje się, że wystarczy czasem nakleić na stary parapet nowy, drewniane pokrycie, aby odmienić aranżację okna.

Metamorfozę sypialni dopełniła pościel w stonowanych barwach oraz dekoracja okna z niebieskimi elementami na zasłonach i dodatki - lampy, toaletka i oryginalne krzesło w białym kolorze. 

Zobaczcie wideo, jak w prosty sposób można odmienić pokój!