Turkusowa mała sypialnia: metamorfoza sypialni w bloku

Mała sypialnia w bloku była niedoświetlona i szara. Dlatego wnętrze przeszło metamorfozę. Aranżacja sypialni dzięki zmianom stała się jasna i przytulna, a turkusowy kolor nadał jej romantycznego charakteru.

metamorfoza wnętrz BM
metamorfoza wnętrz BM
metamorfoza wnętrz BM
metamorfoza wnętrz BM
metamorfoza wnętrz BM

Mała sypialnia w bloku była dość ciemna i smutna. Dlatego właściciele metamorfozę wnętrza powierzyli Magdalenie Borowiak-Wróblewskiej, architektowi wnętrz i prowadzącej program „Szybkie Metamorfozy”. Zobaczcie efekty pracy, jak mała sypialnia w bloku zyskała na funkcjonalności i nabrała klasy. Jako kolor przewodni został wybrany turkusowy, który jest ulubionym odcieniem właścicielki.

Metamorfoza małej sypialni w bloku

Mała sypialnia w bloku nie jest duża, ale za to foremna i dość ustawna. Dzięki temu udało się stworzyć wygodne wnętrze do spania. Jedną całą ścianę zajmuje pojemna szafa wnękowa, którą podczas metamorfozy wnętrza sypialni również odnowiono – oklejono ją zmywalną fototapetą z motywem akwareli. Aranżację małej sypialni rozjaśnił biały kolor ścian i ładna dekoracja ściany za zagłówkiem – ręcznie formowana cegła w postaci płytek, którą pomalowano na biało.

W małej sypialni pojawiło się też łóżko z tapicerowanym, turkusowym zagłówkiem, którego barwa pięknie odbija się od białej ściany z cegieł.

Efektowny, turkusowy odcień łóżka zainspirował projektantkę do powtórzenia tego koloru na ścianie pomiędzy drzwiami i oknem. W oknach zawisły jedynie zasłony, uszyte z białej, lnianej tkaniny, przez którą przebijają promienie słoneczne. Wnętrzemałej sypialni dzięki odpowiedniej kolorystyce zrobiło się optycznie większe i świetliste, a turkusowy kolor nadał oryginalnego wystroju.

 metamorfoza wnętrz BM

Fot. materiały prasowe Benjamin Moore

Więcej inspiracji:

Widok na sypialnię i kuchnię z holu
camera

Nowoczesna sypialnia w przeszkleniach i odcieniach beżu GALERIA ZDJĘĆ

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 4
Zdjęcia: materiały prasowe Benjamin Moore

POLECANE ARTYKUŁY