Szara sypialnia z garderobą: funkcjonalna zabudowa nad łóżkiem w sypialni

 Szara sypialnia z garderobą

Czytaj też: Pomysły na szarą sypialnię >>>

Fot. Radosław Wojnar

Zabudowa sypialni, czyli połączenie sypialni z garderobą to wygodne rozwiązanie. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na osobne pomieszczenie z garderobą, warto do tematu sypialni z garderobą podejść kreatywnie. Zainspiruj się klimatyczną, szarą sypialnią z funkcjonalną zabudową.

Szara sypialnia z garderobą w formie zabudowy nad łóżkiem to funkcjonalne i ciekawe rozwiązanie. Odpowiednio zestawione wzory i sposoby wykończenia  aranżację sypialni z garderobą. Przyjrzyjmy się z bliska ciekawemu projektowi sypialni z garderobą.

Zabudowa sypialni z garderobą

Pojedyncze meble w szarej sypialni policzyć możemy na palcach jednej ręki. Prosta rama łóżka, lekka płycinowa komoda na profilowanych nóżkach i dwa krzesła. To jednak nie one grają główną rolę w sypialni z garderobą. Szara rama prostego łóżka współgra kolorystycznie z lekką komodą w tym samym wybarwieniu, kraciastą szarą tapetą na przeciwległej ścianie, grafitowymi zasłonami, popielatym kocem i graficzną narzutą we wzory.

Do tego zoomorficzne oparcie designerskich krzeseł z plastycznego tworzywa ciekawie rozedrgały przestrzeń złożoną z prostych i oczywistych w sypialni mebli. Zabawne nawiązanie tworzy również górne oświetlenie w kształcie świetlistych kropel z... ceramicznymi uchwytami szuflad komody.

Eleganckiego wykończenia wnętrzu przydają nieproporcjonalnie wysokie, białe listwy przypodłogowe przechodzące stopniowo w okładzinowe płyciny. No dobrze, ale gdzie jest zatem garderoba?

Czytaj też: Pomysły na szarą sypialnię

Zabudowa sypialni: garderoba w obudowie

Dobrze rozplanowana garderoba w sypialni, która gabarytami nie zdominuje wnętrza, to prawdziwe wyzwanie. Z pomocą w tym konkretnym projekcie sypialni z garderobą przyszła zabudowa na wymiar. Symetrycznie rozłożona wokół łóżka, wyciągnięta do przestrzeni sufitu i zróżnicowana stylem oraz kolorystyką w wykończeniu, ciekawie stopiła się z przestrzenią ściany. Ścianę za łóżkiem i zabudowę garderobianą na jego wysokości, wykończono na gładko jasnym fornirem.

Rozlokowane po obu stronach łóżka wysokie, dwuskrzysłowe szafy to już nie tylko inna kolorystyka, ale i styl. Płycinowe wykończenie białych skrzydeł drzwi wprowadza elegancję i angielski sznyt i konsekwentnie nawiązuje do wyciągniętych płycin na przeciwległej ścianie.

Czarne lampki nocne na wygodnych wysięgnikach, można dowolnie dopasować względem potrzeb – kierując światło na zagłowie, chcąc uzyskać charakter kinkietowy, lub bezpośrednio na lekturę, którą wybieramy do snu.

Czytaj też: Garderoba w różnych wnętrzach

Zabudowa sypialni - inspiracje

 Szara sypialnia z garderobą

Szara sypialnia z garderobą może wyglądać przytulnie, stylowo i lekko. 

Fot. Radosław Wojnar

Ocena: 5
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY