Nie jest łatwo urządzić stylową sypialnię, by wnętrze było w dobrym stylu, nie przeładowane nadmiarem ozdób, czy kolorów. Taki wystrój wnętrz wymaga sporego wyczucia dekoratorskiego. Jeśli podobają ci się stylowe sypialnie, warto najpierw poszukać inspiracji. W galerii zamieszczamy 17 zdjęć stylowych sypialni z prawdziwych domów. Zobacz, jak ich właściciele poradzili sobie z urządzaniem.

Stylowe sypialnie: kolory w aranżacji

Stylowe sypialnie lubią delikatne kolory i desenia. W ich aranżacji często występują takie kolory, jak kremowy, kość słoniowa, beż, biel, a także jasne odcienie koloru niebieskiego, turkusowy, amarantowy. Często w stylowej sypialni pojawiają się błyszczące powierzchnie w kolorze złota lub srebra. Stylowa sypialnia w jasnych odcieniach i delikatnych wzorach tapet będzie zachwycać lekkością i wdziękiem retro. Kolor niebieski jest barwą kojącą i ładnie będzie się komponować z bielą i beżami. Delikatna biel w złotej poświacie lamp stworzy przytulny nastrój w stylowej sypialni.

Stylowe sypialnie: materiały w aranżacji

Stylowe sypialnie w aranżacji są bardzo kobiece i romantyczne. Oczywiście stylowe meble ozdobione delikatnymi rzeźbieniami, czy stylowe oświetlenie tworzą wystrój i klimat wnętrza. Jednak prawdziwym bogactwem mogą być przepiękne wzorzyste tkaniny. Dlatego urządzając stylową sypialnię dobrze przemyśl wybór zasłon, kompletów pościeli, pledów, poduszek, dywanu. Oryginalnym elementem w aranżacji będzie też ładny, pikowany zagłówek łóżka - wprowadza do wnętrza sypialni iście pałacowy wystrój. W stylowej sypialni kolor drzwi szafy może stapiać się ze ścianą, ale można uczynić z nich też ozdobę wnętrza, wieszając np. bryt tkaniny zharmonizowanej z wzorami i barwą z dywanem i poduszkami. Urządzając swoją stylową sypialnię, zastanów się czy pledu nie zastąpić błamem – daje niezrównany efekt. Po bokach łóżka warto postawić parę stolików na wygiętych kapryśnie nóżkach. Dyskretny urok misternych haftów na pościeli, czy puszysty dywan to sam wdzięk, elegancja i zmysłowość w aranżacji stylowej sypialni.