Aranżacja sypialni z wanną sprawdzi się w sypialniach o większym metrażu, które mają dobrą wentylację. Na zdjęciu prezentujemy wannę w przestronnej sypialni na poddaszu. Okna dachowe w suficie pozwalają na kąpiel w towarzystwie gwiazd.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Takie rozwiązanie połączenia sypialni z łazienką sprawdzi się, pod warunkiem, że spełnimy kilka warunków. Sypialnia z wanną - dla kogo dobre rozwiązanie?

Aranżacja sypialni z wanną: kiedy się sprawdzi

1 Aranżacja sypialni z wanną - to opcja dodatkowa. Para, która ma dzieci i lubi podejmować gości, powinna – oprócz łazienki w sypialni – zadbać o drugą, dostepną z korytarza. W innym wypadku romantyczne chwile w sypialni połączonej z łazienką będą przerywane wizytami pozostałych domowników.

2 Aranżacja sypialni z wanną - zadbaj o spójny styl sypialni i łazienki. Niech obie części o tak różnych funkcjach połączą kolory i materiały. Przy czym używajmy więcej tych, które są charakterystyczne dla sypialni.

3 Sypialnia z łazienką - wprowadź w aranżacji klimat sypialni, ale odporność na wilgoć musi być taka jak w łazience. Fragment ściany można zabezpieczyć (tak jak tutaj) kaflami albo pomalować wodoodporną farbą lub tapetą. Ważne jest zabezpieczenie miejsc łączenia, np. silikonem. Wnętrze sypialni z łazienką będzie spójne stylistycznie, jeśli cała podłoga zostanie wykonana z tego samego materiału. W przypadku drewna trzeba pamiętać o jego impregnacji.

4 Wanna w sypialni na poddaszu - trudna decyzja. Jeśli wanna jest ciężka, kamienna czy żeliwna, specjalista musi sprawdzić, czy strop jest dość mocny, by ją udźwignął. Podobnie w przypadku dużych akrylowych wanien – same co prawda są lekkie, ale wypełnione wodą, stanowią spore obciążenie.

Galerie zdjęć: sypialnia z łazienką inspiracje