Sypialnia z ciekawym detalem: nietypowe dekoracje w sypialni [GALERIA]

2014-03-05 17:28

Sypialnia z ciekawym detalem to obiekt pożądania bieżącego sezonu wnętrzarskiego! Nietypowe dekoracje w sypialni personalizują wnętrze względem użytkownika i dodają mu niepowtarzalnego animuszu. Sprawdź nasze propozycje na nietypowe dekoracje w sypialni, które możesz wprowadzić samodzielnie i od zaraz! Sypialnia inspiracje: galeria zdjęć.

Spis treści

  1. Dekoracje w sypialni: tynkujemy strukturalnie
  2. Sypialnia: zagłówek inaczej
  3. Dekoracje w sypialni: wzory i iluminacje
  4. Dekoracje w sypialni: dobry design i to wszystko

Sypialnia to wnętrze, w którym można zastosować dość śmiałe rozwiązania aranżacyjne. Ale pamiętajmy, by dekoracje w sypialni były zgodne z naszymi upodobaniami, a nie z modą. Efektownie wygląda zawsze dekoracja ściany w sypialni, zazwyczaj jest to ściana za łóżkiem. Sypialnia galeria: prezentujemy zdjęcia sypialni z prawdziwych mieszkań. Zobaczcie, które dekoracje możecie przenieść do własnych sypialni.

Dekoracje w sypialni: tynkujemy strukturalnie

Tynk strukturalny w miejscu zagłówka to już w prawdzie żadna nowość, za to mnogość możliwości jego zastosowania sprzyja odkrywaniu go wciąż na nowo. Chropowate, nierówne połaci, świetlne refleksy czy delikatne, muśnięte przecierki – efekt końcowy takiej dekoracji w sypialni zależy tu wyłącznie od naszej wyobraźni. Niejednorodna faktura na wybranym fragmencie ściany w sypialni to ciekawy motyw, który można zwielokrotnić w monochromatycznym kolorystycznie wnętrzu. Np. poprzez zastosowanie nie-oczywistej firanki na kształt białej rafy koralowej. Taka ozdoba – o wzorze chaotycznej wycinanki z tworzywa sztucznego, świetnie kontrastuje z satynowo-bawełnianą, miękką narzutą na łóżko, kolorystycznie nawiązującą do szarości tynku strukturalnego. Silną dominantą (i jednocześnie dopełnieniem dekoracji w sypialni) jest masywna, kopułowa lampa w matowym, czarnym kolorze i białym wnętrzu. Zawieszona w centralnym miejscu pokoju, nawiązuje kolorystyką do dwóch mniejszych, choć równie owalnych i czarno-matowych lamp wiszących centralnie po obu stronach łóżka, jako lampki nocne i/lub do czytania. Aby sypialnia nie wiała grozą, zarówno łóżko jak i pozostałe meble winny być w kolorze jasnego drewna. Wówczas aranżacja sypialni nie traci relaksacyjnego charakteru i łagodzi ekscentryzm dodatków.

Sypialnia: zagłówek inaczej

Idea posiadania tapicerowanego zagłówka w sypialni również nie musi być oklepana czy wpisana w konieczność zakupu nowego łóżka. Zagłówek możemy stworzyć według własnego projektu i upodobań, samodzielnie bądź na zamówienie, do istniejącego już wyposażenia sypialni. Jest to rozwiązanie o tyle praktyczne, że w każdej chwili możemy go zdemontować, przewiesić lub obić innym kolorem tapicerki. Przy zagłówkach zintegrowanych z łóżkiem nie mamy już takiej swobody. Zagłówek możemy przyozdobić pikowaniem – równym bądź naprzemiennym, albo podziałem na tzw. czekoladkę (zagłówek wygląda wówczas jak podzielona na równe tafelki tabliczka czekolady). Dopasować możemy go do szerokości łóżka, bądź świadomie wyjść poza granice mebla. Zagłówek może sięgać od podłogi wzwyż, bądź stanowić dokładnie wymierzone pod użytkowników oparcie pod plecy w konkretnym tylko przedziale miejsca. Przy wszelkich walorach mnogości rozwiązań formalnych, warto szczególną uwagę przywiązać do koloru zagłówka jako naszej dekoracji w sypialni. Jest to pole, na którym możemy się "wyżyć" kolorem i spełnić od lat skrywane marzenie o ulubionym motywie w sypialni. Zagłówek ośmiela eksperymenty z kolorem. Warto poddać się tej tendencji, zwłaszcza że niewielu producentów mebli ma w swojej ofercie łóżka w obiciu niestandardowym, na który tu spokojnie możemy sobie pozwolić: wzorzyste printy, welurowe materiały i krzykliwe kolory. Wszystko po to, aby było wreszcie „po naszemu”.

Dekoracje w sypialni: wzory i iluminacje

Wzorzysta i wyrazista tapeta na ścianie za łóżkiem to również częsty motyw używany do dekoracji sypialni. Zastosowana jednak w nietypowym dla sypialni żywym, energetycznym odcieniu stwarza zupełnie nową perspektywę kompozycyjną. Dostawiając do takiej dekoracyjnej ściany łóżko ze stelażem baldachimowym, na którym zamontujemy modne od kilku sezonów oświetlenie ”łańcuchowe” z kolorowych kulek, sypialnia nabierze animusz prawdziwej bohemy. Kolorowe tekstylia i nietypowy (znów) kolor drewnianego parkietu, podkreślają celowość aranżacji sypialni. Innym sposobem na ciekawą ekspozycję tapety za łóżkiem (tym razem bardziej stonowaną, zróżnicowaną jedynie materiałem z którego jest wykonana) jest jej podświetlenie LED-owymi taśmami, ukrytymi w ściance z karton-gipsu. Światło rozprowadzone równomiernie wzdłuż wytapetowanej strefy, wpływa na podniesienie efektu iluzoryczności jej wzoru. Jednocześnie w naturalny sposób oprawia w świetlne ramy najważniejszy mebel pomieszczenia sypialni – lóżko.

Dekoracje w sypialni: dobry design i to wszystko

Różnego rodzaju gadżety, figurki czy inne bibeloty rozpraszające uwagę, nie są zalecane do ekspozycji we wnętrzu sypialni. W dużej ilości potrafią zakłócić harmonię wnętrza i pozbawić nas efektywnego snu, a także spokojnych wieczorów i jasnych poranków. Zamiast trochę przaśnej kolekcji ceramicznych słoni, warto postawić na efekt zaskoczenia. Dobry design zawsze się obroni. I co ważne – nie potrzebuje do właściwej ekspozycji zbędnego towarzystwa niepotrzebnych „uzupełniaczy”. Jeden, dobrze zaprojektowany przedmiot lub mebel potrafi „rozegrać” całą aranżację naszej sypialni. Warto więc zainwestować w wymarzony stolik, krzesło czy toaletkę, która nada ton sypialni. Określi charakter jej lokatora i na pewno szybko się nie znudzi.