Prezentujemy oryginalną sypialnię z baldachimem. Właściciele kupując mieszkanie właściwie nie mieli do niego żadnych zastrzeżeń, oprócz jednego - nie podobały im się wszechobecne skosy. W rozwiązaniu tego problemu pomogły polecone przez przyjaciół projektantki wnętrz. I tak zgodnie z zasadą, jeśli nie możesz czegoś ukryć, pokaż to, zaaranżowały w sypialni ładne łuki, które są nowotorską wersją baldachimu, przykrywające niechciane skosy. Motyw ten powtarza się w całym mieszkaniu.

Sypialnia z baldachimem nad łóżkiem

I tak powstała sypialnia z baldachimem. Baldachim nad łóżkiem został wykonany na zamówienie. By go jeszcze bardziej uwidocznić i ocieplić wnętrze sypialni ze skosami położono na konstrukcji przypominającej baldachim tapetę w pasy. Resztę sufitu wypełnia lampa – wiatrak – prezent od przyjaciół, którzy kupili to urządzenie dla siebie ale nigdy nie wykorzystali. A że okna sypialni wychodzą na południowy zachód lampa nie tylko oświetla pomieszczenie ale jednocześnie chłodzi.

Rolę zagłowia łóżka pełni pomalowana na biało stylowa boazeria. Wystroju sypialni dopełniają dwie szafy bieliźniarki i kolorowe stoliki kupione w Ikea. W nowoczesnej aranżacji sypialni, tak jak w pozostałej części mieszkania na podłodze położone zostały płytki ceramiczne z rysunkiem drewna. Właściciele uwielbiają drewno, ale stwierdzili, że na pierwszym poziomie mieszkania, na którym znajduje się sypialnia ze skosami rozsądniej będzie położyć płytki. Dzięki temu wizualnie jest tak jak sobie wymarzyli, a sprzątanie nie nastręcza zbędnych trudności.

Całość wnętrza sypialni z baldachimem utrzymana jest w skandynawskim stylu z polską, ludowa nutą. By złagodzić chłodne barwy bazowe gospodarze z wielką uwagę wybierali ocieplające dodatki. I tak w sypialni znalazły się jeszcze dwie śliczne lampki przy łóżku, kolorowe stoliki czy czerwony dywan. Dbałość o detale dokładnie widać w powtórzeniu wzorów z drzwi szafy na firankach.