Sypialnia w stylu glamour: złote dodatki

Blask, przepych, magia - to właśnie znaczy glamour. Sypialni luksusowy wygląd nadały nowe ramy mebli ozdobione złotymi pasami, mieniące się wzorzyste tkaniny i lampy z kryształkami.

Sypialnia w stylu glamour
Sypialnia w stylu glamour
Sypialnia w stylu glamour
Sypialnia w stylu glamour

Glamour to bardzo modny trend. Wprowadzony do wnętrza przede wszystkim dzięki zestawieniu kolorów - złota, srebra, brokatu i miedzi szlachetnych tkanin.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Styl glamour w aranżacji sypialni obecny nie tylko w tradycyjnym wydaniu jako kapy, poduszki i zasłony, ale także w formie nietypowych dekoracji.

Sypialnia glamour: bogactwo draperii

Rozpięte na drewnianych ramach i powieszone w dwóch rzędach nad zagłówkiem łóżka tkaniny tworzą nowoczesną, przestrzenną kompozycję w aranżacji stylowej sypialni. Dopełnieniem draperii są bibeloty: szklane flakony, kryształowe świeczniki, lustra, ramki z koralików, które odbijają i załamują światło, jeszcze bardziej potęgując wrażenie splendoru i tworzą styl glamour. Tu nawet czerń i biel muszą błyszczeć.

Złote dodatki w sypialni: skarbiec we wnętrzu

Niemal niepodzielnie panujące we wnętrzu sypialni w stylu glamour złocenia, zostały zgaszone ciemnym brązem mebli, czarną płaszczyzną kapy i dodatkowo schłodzone metalicznym blaskiem szarobłękitnych ścian. Migotliwe rozpasanie tkanin i dodatków dyscyplinuje także rytm pasów. Pionowe i poziome złote linie znaczą obramowanie komody, obicie fotela, zdobią dekoracyjne pudła na drobiazgi. Pasmanteryjne nitki zwieszają się z karnisza oraz z okrągłych abażurów niczym rodzaj ażurowej zasłony. Refleksy światła przenikające przez jedwabne frędzle tworzą dodatkową grę półcieni sprzyjającą nastrojowym klimatom w aranżacji sypialni glamour.

Pikowana pufa
camera

Meble do sypialni w stylu glamour: modne, piękne aranżacje

Autor: www.modo4u.pl

LISTA ZAKUPÓW

Styl glamour: lśnienie materii w aranżacji sypialni

Równie ważna jak kolor w sypialni staje się faktura. Karbowane, haftowane i pikowane materie poddają się działaniu światła, które wydobywa i różnicuje ich lśnienia. W aranżacji glamour zestawione obok siebie idealnie gładkie satyny, miękkie welury z roślinnymi deseniami i matowe, surowe jedwabie tworzą bajeczną scenografię przypominającą królewską sypialnię.

Ocena: 0
Tekst: Anna Kolczyńska Stylizacja: Karolina Chmielnik-Dubaj Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY