Sypialnia w kawalerce: czy możliwe jest wydzielenie na nią miejsca? Jak to zrobić w tak mały mieszkaniu? Oto dowód: aranżacja sypialni w kawalerce jest nie tylko możliwa, ale może być też bardzo efektowna. W otwartej przestrzeni małej kawalerki udało się wydzielić salon z kuchnią i przytulną sypialnię. W aranżacji wnętrza przeszkadzał brak kątów prostych (kawalerka była nieforemna i ma tylko jedno okno), ale taki projekt wywoływał też niepokój.

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce

Zastanawiając się jak urządzić sypialnię i wydzielić ją w kawalerce, projektantka zdecydowała się na postawienie na środku ścianki w kształcie litery „L”, która oddziela sypialnię od strefy wejściowej i częściowo od salonu. A ponieważ kawalerka ma tylko jedno okno dające światło, ściana nie mogła być pełna, bo wówczas sypialnia w kawalerce byłaby ciemna. W mikroskopijnej sypialni zmieściły się łóżko o szerokości 140 cm, nocny stolik i mała komoda.

Ciekawa tapeta w grochy nawiązuje do aranżacji całej kawalerki. Taki sam wzór możemy znaleźć nad blatem w kuchni oraz w przedpokoju. Zestawienie wzorów i kolorów jak zastosowano do urządzenia sypialni w kawalerce daje wrażenie wakacyjnej beztroski.