Sypialnia na antresoli czy na podeście pozwoli ci na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca, a także na stworzenie wnętrza o nietuzinkowym charakterze. Sprawdź, jak urządzić tego typu przestrzeń!

Sypialnia na antresoli: efektowna oszczędność miejsca

Sypialnia na antresoli to doskonałe rozwiązanie, zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach. Tego typu przestrzeń sypialna jest niezwykle przytulna i oryginalna, ale przede wszystkim pozwala ona na zaoszczędzenie ogromnej ilości przestrzeni – dzięki antresoli mamy możliwość zmieszczenia dwóch pomieszczeń na jednym metrażu. Konstrukcję antresoli na sypialnię najczęściej buduje się z kantówek lub robi ją z profili stalowych. Urządzając miejsce do spania na antresoli, należy pamiętać o tym, by odległość od materaca do stropu była nie mniejsza niż 150 centymetrów. Dzięki temu nie będziesz uderzać głową o strop podczas siadania na łóżku. Jeśli odległość od podłogi antresoli do stropu czy dachu nie pozwala na wyposażenie przestrzeni sypialnej w standardowe łóżko, nie przejmuj się! Możesz zastąpić ten mebel samym materacem – to bardzo modne i, jeśli zainwestujesz w komfortowy materac dobrej jakości, wygodne rozwiązanie. Brak barierek sprawia, że sypialna na antresoli jest otwarta i sprawia wrażenie przestronnej, nawet jeśli nie jest zbyt duża. Uwaga – jeśli posiadasz dzieci, nie rezygnuj z barierek! W przypadku mieszkań o niewielkim metrażu, najlepiej sprawdzą się prowadzące na antresolę schody kacze lub drabinka – zajmują najmniej miejsca, ale są również strome. Jeśli masz taką możliwość, postaw na schody proste lub kręcone.

Sypialnia na podeście: przestrzeń do spania i przechowywania

Projekt sypialni na podeście pozwala jednocześnie na stworzenie komfortowej przestrzeni do spania, jak i zmieszczenie praktycznego systemu przechowywania nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Miejsce pod podestem doskonale nadaje się na magazyn – możesz wyposażyć je w schowki w formie wbudowanych na stałe szuflad lub zagospodarować wysuwanymi pojemnikami na kółkach. Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie miejsca jest również podest zaaranżowany jako przestrzeń do użytku dziennego, spod którego wysuwa się materac – to podwójne wykorzystanie jednego metrażu!