Urządzamy » Sypialnia » Aranżacje sypialni » Stylowa sypialnia: jak przemycić własny styl do sypialni. 15 stylowych podpowiedzi

Stylowa sypialnia: jak przemycić własny styl do sypialni. 15 stylowych podpowiedzi

Stylowa sypialnia uzewnętrznia gusta i upodobania jej lokatorów. Sypialnia to miejsce niezwykle cenne w każdym domu. Oaza wytchnienia, spokoju, miejsce odpoczynku i zbierania sił na nowy dzień. W otoczeniu ulubionych przedmiotów, kolorów i faktur przyjemniej nam kończyć i zaczynać kolejne dni. Jak urządzić stylową sypialnię? Usiądźmy, odprężmy się i spójrzmy w głąb siebie – odpowiedź pojawi się sama.
Sypialnia urządzona bardzo prosto i wręcz ascetycznie. O tym, że jej aranżacja jest stylowa, decydują dodatki, takie jak ozdobna złota rama lustra.

Stylowa sypialnia: podpowiadamy, jak ją urządzić bez błędu. Częstym błędem popełnianym przy urządzaniu stylowej sypialni jest łączenie jej z przeróżnymi funkcjami pomieszczeń gospodarczych: garderobą, suszarnią, maglem, szwalnią, czytelnią, gabinetem do pracy itd. Sprzyjającą wypoczynkowi harmonię pożera chaotyczność funkcji i mnogość przedmiotów. Zapominając często o podstawowej, wypoczynkowej funkcji  sypialni, „okraszamy” ją zbędnymi i rozpraszającymi uwagę bibelotami. O ile połączenie funkcji garderoby z sypialnią jest praktyką dość częstą (z uwagi na oszczędność miejsca), tak w przypadku pozostałych działań musimy być bardziej radykalni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ciągu dnia sypialnia służyła również jako pomieszczenie „do zadań specjalnych”. Niemniej pod wieczór starajmy się ją oczyścić z funkcji, które nie stanowią jej przeznaczenia - wynieśmy suszarkę z praniem, schowajmy dokumenty w segregatory i przywróćmy wnętrzu sypialni wrażenie ładu i harmonii. Uporządkowana i klarowna przestrzeń stylowej sypialni, pozbawiona „retrospekcji” zadań niedokończonych (w postaci sterty ubrań do prasowania) wpłynie zbawiennie na nasz dobry i błogi sen.

Stylowa sypialnia: na co lubię patrzeć, gdy zasypiam

To pytanie warto sobie zadać uczciwie, zanim zaczniemy urządzać sypialnię. Stylowa sypialnia lubi dekoracje. Na pewno mamy w swoim zasięgu przedmioty, które budzą nasze szczere emocje – pamiątkowa figurka z podróży marzeń, zdjęcie z dzieciństwa, życiowa sentencja, ulubiona grafika... Zastanówmy się, wybierzmy, a następnie wyeksponujmy ulubione przedmioty w aranżacji stylowej sypialni. Ich dobór określi nas stylowo, nie zaś odwrotnie. W sypialni nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy. Otaczajmy się tym, co sprawia nam prawdziwą przyjemność. W otoczeniu nostalgicznych, sprzyjających dobrym skojarzeniom pamiątek, łatwiej zrelaksować się przed snem. Zapominamy choć na chwilę o troskach dnia minionego, zanurzając się w piękne wspomnienia, obrazy i przeżyte emocje.

Sypialnia stylowa, czyli szyta na miarę

Stylowa sypialnia to sypialnia szyta na miarę swego lokatora. Podobnie jak ubranie, które precyzyjnie skrojone na miarę i w twarzowym kolorze przydaje nam uroku i pewności siebie. Tak samo rzecz się ma z aranżacją sypialni spójnej z naszym stylem. Na co zwrócić należy szczególną uwagę?

Kolorystyka stylowej sypialni

Stylowa sypialnia aranżacje: zacznijmy od wyboru kolorów. Oprócz faktu, że kolor w sypialni musi nam się podobać, powinien być dobrany w odcieniu spokojnym, przydymionym (jeśli fiolet – to lawendowy, jeśli brąz – to w wersji cappuccino itd.). Łatwiej nam będzie wówczas zgrać własne upodobanie kolorystyczne z założeniem relaksacyjnym jakie dotyczy wnętrza sypialni – zgaszone, nie nasycone kolory w stylowej sypialni ukołyszą nas do snu lepiej niż niejedna kołysanka.

Faktury stylowej sypialni

Stylowa sypialnia aranżacje: wybieramy faktury. Tu też skupmy się na tym, co przyjemne dla ciała – materiały takie jak szorstkie lny czy chłodne atłasy są przypisane jedynie wybranym, zdeterminowanym jednostkom, które konsekwentnie lubują się w tego typu fakturach. Bardziej uniwersalnymi i akceptowalnymi przez większość materiałami otulającymi sennie przestrzeń stylowej sypialni są miękka bawełna (także w wersji bawełny satynowej), flanela, plusze, flausze i misie. Ich mięsistość i ociężałość, a także przyjemna w dotyku faktura sprzyja skojarzeniom relaksacyjnym i sennym w sypialni.

Detal stylowej sypialni

Stylowa sypialnia aranżacje: wybieramy dodatki i meble. W postaci zabytkowej toaletki po babci, patynowanego lustra, ulubionej zabawki z dzieciństwa, złotej ramy z ulubionym zdjęciem czy zgoła innego gadżetu bliskiemu naszym upodobaniom. Ustawmy w swojej stylowej sypialni coś, na co lubimy i chcemy patrzeć. Co przywoła w nas dobre i bliskie sercu myśli. Banalny przedmiot o niebanalnym znaczeniu dla użytkownika stylowej sypialni przysporzy więcej pozytywnej aury, niż najwymyślniejsze aranżacje zlecone choć by i specjalistom, ale nie znających ukrytych potrzeb nas samych. Nie bójmy się urządzać swoich sypialni po swojemu - stylowo!

Zobacz również

stylowo z pewnością ;)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

głównym elementem sypialni jest łoże, musi byc wygodne i komfortowe , niedawno kupilam łozko Signal kreocen.pl/kreowskaz/2014/luty.html?page=43 i od tego czasu zawsze sie wyspiam

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Sypialna powinna być najbardziej "naszym" pokojem, bo tam raczej niekogo nie zapraszamy i chcemy się czuć choć przez wieczór i noc najbardziej swojo jak się da. Dlatego w tym pomieszczeniu raczej trzeba odrzucić stonowanie i etykietę, na rzecz właśnie tych "detali". Stylowo - to po naszemu, bo to nasz styl, a nie powściągliwie, żeby dobrze wyglądało. Więcej luzu!

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
Sypialnia w stylu Ludwika Filipa: inspiracje dla Twojej sypialni
Sypialnia w stylu Ludwika Filipa: inspiracje dla Twojej sypialni

Kwintesencja stylu Ludwika Filipa: aksamitne tapicerki, toczone nóżki, płycinowe stoliki nocne z ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Pomysł na sypialnię to połowa sukcesu dobrego wypoczynku. Zdjęcia ciekawych sypialni!
Pomysł na sypialnię to podstawa dobrego wypoczynku. Robiąc projekt sypialni warto wziąć pod uwagę czy ...
Komoda IKEA Malm. Aranżacje z polskich mieszkań!
Komody IKEA są jednym z elementów wyposażenia wnętrz w polskich domach. Idealnie sprawdzają się w ...
Przechowywanie odzieży: jak urządzić garderobę?
Jak urządzić garderobę? Aby zapewnić sobie komfort i praktyczność przechowywania odzieży, bez względu na to, ...
Jaki kolor kina domowego do wnętrza?
Dzień dobry. Mam malutki problem z dobraniem kina domowego do wnętrza (telewizor jest koloru czarnego ze srebrną obwolutką). Zastanawiam...
Nina Korzec-Molenda Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 12431 osób
  • zobacz wszystkie wpisy
  • załóż bloga