Styl rustykalny w sypialni

W sypialni urządzonej w uroczym angielsko-rustykalnym stylu można spędzić cały dzień, oddając się rozkosznemu lenistwu. 

Styl rustykalny w sypialni
Styl rustykalny w sypialni
Styl rustykalny w sypialni
Styl rustykalny w sypialni

Sypialnia jest na ogół miejscem relaksu i wypoczynku, naszym domowym azylem. W sypialni spędzamy wolny czas zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Sprawdź też: zdjęcia sypialnie - GALERIA >>>

Ktoś jest śpiochem albo uwielbia czytać w łóżku, ktoś inny nawet w sypialni nie może się oderwać od pracy. Trudno zmienić własne przyzwyczajenia...

Sypialnia w stylu rustykalnym: azyl relaksu

Można natomiast zmienić wygląd sypialni tak, by wygodnie hołdować w niej swoim przyjemnościom i nawykom. Projektując idealną, dopasowaną do indywidualnych oczekiwań sypialnię, musimy nie tylko postarać się o wygodne i estetyczne posłanie. Trzeba również znaleźć odpowiednie miejsce na odkładanie książek i pomyśleć o komfortowym stanowisku pracy, aby można ją było wykonywać także w pozycji półsiedzącej. Styl rustykalny w sypialni to naturalne materiały - drewno, len, bawełna, wiklina.

Drewno w sypialni
camera

Drewno w sypialni: eko dodatki, meble, zdjęcia

LISTA ZAKUPÓW

Nastrojowo i przytulnie w sypialni

Gdy ktoś lubi wylegiwać się godzinami w ciepłej pościeli, oddając się marzeniom i leniwym rozmyślaniom, sypialnia powinna być urządzona nastrojowo i przytulnie. Najważniejszą rzeczą będzie zatem odpowiednio duże, wygodne łóżko z komfortowym materacem. Równie istotne jest posłanie – czyli piękna i miła w dotyku pościel. Styl rustyklany w sypialni to puchowe poduchy i kołdra w romantyczne różyczki i delikatną biało-czerwoną kratkę zachęcają do tego, by pozostawać w łóżku jak najdłużej. Zaopatrzeni w specjalny stolik-tacę możemy w nim nawet jadać posiłki. Mocna, różowa kolorystyka nastroi optymistycznie i sprawi, że każdego ranka będziemy patrzeć na życie przez różowe okulary.

Jeśli chcemy, by łóżko pasowało do romantycznego, rustykalnego wystroju sypialni, najlepiej ozdobić je eleganckim zagłówkiem. Można wykonać go samodzielnie, ze sklejki pomalowanej na biało. Na środku prostokątnej płyty mocujemy pas sztukaterii, a następnie pokrywamy całość bezbarwnym lakierem.

Do aranżacji na pierwszym zdjęciu sypialni użyto: rama łóżka (zakład stolarski); łóżko Morkedal, kołdry: Misa Vatten, Mysa Vind, prześcieradło Tazett, firanka Vinde Linje, poduszki Gosa Krama, szafa Visdalen, szafki nocne Visdalen, zasłonka Vinde Smal, obraz Pjattteryd, pościel Rosali, pled Rosalinda, poduszki Rosalinda, dywanik Toftbo, lampki Ynka, klosze Alsta, zegarek Klunsa, ramki do zdjęć Rosali (IKEA); taca z poduszką, wazonik różowy, pudełko (BoConcept); wazon, kwiaty w doniczkach, doniczka (Walther Meble); gzyms (Obi)

Ocena: 0
Stylizacja: Kinga Katus Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY