Jako że zarówno sypialnia, jak i łazienka to świątynie relaksu, coraz chętniej łączymy je w jedno pomieszczenie, tworząc swego rodzaju nowoczesny buduar. Jest to komfortowe, a zarazem wyszukane rozwiązanie. Sypialnia z łazienką sprawdzi się jednak tylko w domach, gdzie mamy możliwości i miejsce, by takie rozwiązanie zastosować.

Sypialnia z łazienką: harmonijny kontrast

Oba projekty sypialni z łazienką oparte są na zasadzie kontrastu, który, o dziwo, wprowadza do pomieszczeń harmonię. W pierwszym projekcie łazienki połączonej z sypialnią, miękkość i przytulność przestrzeni sypialnej zestawiona jest z nieskazitelnymi, surowymi powierzchniami w łazience. Sypialnia utrzymana jest w jasnej, subtelnej kolorystyce – na ścianach króluje bardzo jasny beż, podobnie jak na pościeli i łóżku, centralnym meblu w pomieszczeniu, okraszonym miękkim, materiałowym zagłówkiem imponujących rozmiarów. W zestawieniu z drewnianymi oknami i śnieżnobiałymi ozdobami, wszechogarniający beż tworzy w sypialni przytulną, spokojną i sprzyjającą relaksowi (oraz dobremu snowi) atmosferę. Z kolei przestrzeń przeznaczona na łazienkę utrzymana jest w minimalistycznej czerni i bieli, a główną cechą dominujących w niej kształtów jest geometryczna surowość. Czerń z bielą w aranżacji wnętrz to bardzo elegancka, klasyczna, a przede wszystkim ponadczasowa kombinacja. Ponadto, kolor biały wprowadza do łazienki poczucie czystości. Elementem oddzielającym łazienkę od przestrzeni sypialnej jest niezwykle efektowna tafla mocno przyciemnianego szkła.

W drugim projekcie sypialni z łazienką w przestrzeni sypialnej królują kolory ziemi oraz kształty i faktury przywodzące na myśl naturalne materiały. Designerskie łóżko przypomina idealnie wyprofilowany kamień, a drzwi szafy ozdobione są niby-materiałowymi malunkami. Do sypialni wprowadzono czarne elementy wyposażenia, które korespondują z wystrojem przestrzeni łazienkowej, co sprawia, że mimo kontrastów, obie przestrzenie przenikają się harmonijny sposób. Podobny efekt zastosowano w łazience, wprowadzając do jej wystroju elementy drewniane, ponadto, powieszone zostały w niej szafki, na których ustawiono obrazy, zdjęcia i biżuterię – elementy kojarzące się bardziej z przestrzenią sypialną. Dzięki temu wrażenie przenikania i harmonii jest jeszcze bardziej spotęgowane.