Małe wnętrza są dla projektantów niemałym wyzwaniem. Projekt sypialni, z reguły skupia się przede wszystkim na wygodnej strefie nocnej. Kluczem do aranżacyjnego sukcesu nocnego wnętrza jest wyodrębnienie w pomieszczeniu dodatkowego miejsca, które moglibyśmy zaadaptować jako niewielką garderobę. Tego udało się dokonać w projekcie sypialni, za który odpowiada Inside Story.

Małe wnętrze optycznie powiększone, czyli mała sypialnia

Wioleta Gawrońska z Inside Story podjęła się projektu sypialni, w której wyodrębniono zarówno efektowną i wygodną strefę nocną, jak również dodatkowe miejsce pełniące funkcję garderoby. Całość aranżacji utrzymana jest w stonowanej kolorystyce, w której prym wiedzie czysta biel i delikatny beż. W projekcie sypialni nie mogło zabraknąć absolutnego hitu we wnętrzach, czyli szarej ściany. Przypieczętowaniem projektu sypialni jest jednak niebanalna dekoracja ściany za łóżkiem, którą zdobi efektowna fototapeta z motywem pocztówki prosto z Barcelony. Takie rozwiązanie, nie tylko pełni dekoracyjną funkcję we wnętrzu, ale przede wszystkim nadaje aranżacji indywidualności. W projekcie sypialni postawiono także na triki, które wizualnie powiększałyby małe wnętrze - jedną ze ścian zdobi ogromne lustro w zdobnej ramie.

Aranżacja sypialni niczym kartka z Barcelony

Nocna strefa w projekcie sypialni została wyznaczona za pomocą wygodnego łóżka, które dopełniono minimalistyczną szafką nocką, w roli której występuje... szuflada. Strefa ta została także idealnie doświetlona za pomocą oryginalnego wiszącego oświetlenia. Po drugiej stronie łóżka wygospodarowano miejsce na funkcjonalną szafę, która w tym przypadku pełni funkcję pojemnej garderoby. Minimalistyczna, prosta zabudowa nie wysuwa się na prowadzenie w aranżacji wnętrza, a staje się wręcz niewidocznym jej elementem. Uwagę od niej odciąga także dekoracja ściany za łóżkiem, która aspiruje do miana bohatera projektu sypialni. We wnętrzu zdecydowano się na efektowną fototapetę, która przywodzi na myśl urokliwe zakątki świata... Występuje tutaj bowiem jako pocztówka prosto z Barcelony.

Kontakt z pracownią:

Inside Story
inż. Wioleta Gawrońska
insidestory.pl