Przedstawiamy projekt sypialni, który udowadnia, że przestrzeń sypialna może mieć nowoczesny wydźwięk, a zarazem buduarowy klimat, a także, że może być jednocześnie męska i zmysłowa. Oto aranżacja sypialni, w której królują ładnie dobrane tkaniny. Jest to wnętrze z prawdzowego mieszkania, a więc łatwo podpatrzeć i skopiować elementy wystroju, które chcielibyście zastosować w sypialni w swoim mieszkaniu.

Projekt sypialni buduar: kolory i tkaniny w sypialni

Przedstawiony na zdjęciach projekt sypialni utrzymany jest w bardziej nowoczesnym, niż tradycyjnym, stylu aranżacji, zarazem jednak przywodzi na myśl niegdysiejsze pomieszczenie jakim jest buduar. Wrażenie takie wywołuje między innymi fakt, że sypialnia wymoszczona została różnego rodzaju mięsistymi tkaninami – na całej powierzchni podłogi w sypialni znajduje się gruba, puszysta wykładzina, a jedna ze ścian pokryta została interesującą, wzorzystą tkaniną (na ścianie przeciwległej znajdują się natomiast drewniane panele, służące jako zagłówek łóżka). Ciepłego, eleganckiego wystroju sypialni dopełniają długie, lejące się kotary zamocowane na osłoniętym stiukiem karniszu. Oprócz nadania aranżacji sypialni buduarowego klimatu, tkaniny spełniają także rolę wygłuszającą. Dodatkowo, sypialnia utrzymana jest w jasnej, stonowanej kolorystyce, co optycznie powiększa przestrzeń wnętrza, a jednocześnie sprzyja relaksowi i sprawia, że sypialnia jest jeszcze bardziej przytulna. Kropką nad i w tej aranżacji są niebieskie dodatki, ładnie komponujące się z beżem i brązem – koc z poduszkami i dwa piękne kadry: jeden naturalny, ujęty w ramę okienną, a drugi artystyczny, nad łóżkiem.

Urządzanie sypialni: sposoby na wyciszenie sypialni

Jak wyciszyć wnętrze? Istnieje wiele różnych sposobów na sprawienie, by sypialnia stała się cicha i przytulna. Przedstawiona sypialnia wymoszczona została różnego rodzaju mięsistymi tkaninami. Jeśli chcesz spotęgować efekt wyciszenia we wnętrzu sypialni, zainwestuj w specjalną tkaninę (tego typu materiały najczęściej nazywa się technicznymi lub akustycznymi, a kupić je można w sklepach i hurtowniach zaopatrujących na przykład hotele), która znacznie wygłusza albo zaciemnia pomieszczenie. Efektowną (i efektywną) alternatywą jest użycie paneli lub stiuków na ścianach sypialni. Jeśli są one wykonane ze styropianu, wymagają położenia pod spód folii oraz specjalnej pianki, które nie tylko tworzy miękkie podłoże, ale też dodatkowo wygłusza. Kolejnym wyjściem jest zastosowanie w aranżacji sypialni tapet - zwykłe tapety wyciszają bardzo subtelnie, wręcz prawie niezauważalnie, istnieją jednak specjalne tapety o właściwościach akustycznych, na przykład tapety korkowe czy tekstylne. Najskuteczniejszymi (a zarazem najdroższymi) tapetami tego rodzaju są tapety zrobione ze spienionego winylu.