Spodobała nam się aranżacja sypialni, która znajduje się w Andaluzji, a kilka pomysłów z tego wnętrza na pewno można przenieść na rodzimy grunt. Wnętrze oddaje klimat hiszpańskiego stylu, ale ciekawie dobrana kolorystyka sprawiła, że stało się ono subtelne i przytulne.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Na pierwszy rzut okna aranżacja sypialni wydaje się surowa. Kamienna podłoga, białe ściany, chłodne kolory. Ale gdy dokładniej się przyjrzymy, okazuje się, że sypialnia w stylu hiszpańskim jest przytulna i subtelna. Dzieje się to za sprawą dodatków w kolorze ciepłej szarości – takiej z kroplą brązu, ale nie stalowa – która dobrze zestawia się z lnem i naturalnymi kolorami. Bezbłędne i do tego praktyczne połączenie.

Aranżacja sypialni: prosty zagłówek

Naszą uwagę przyciągnął zagłówek w aranżacji sypialni na piętrze, który właścicielka zrobiła z kawałka płótna - namalowała na nim duże kropki farbą akrylową. Do tego dobrała metalowy karnisz i gotowe! To nawiązanie do panelu z tkaniny nad kanapą w salonie. Urocza szafka przy łóżku jest zwykłym sosnowym meblem, który został pobielony. Najpierw przetarto go papierem ściernym, potem – prawie suchym pędzlem z odrobiną farby. Porcelanowe gałki podkreśliły styl szafki. Szafę zbudowano z otynkowanej cegły i ozdobiono zasłoną z cienkiej organzy. Na jej dole właścicielka namalowała wzór szarą farbą do tkanin. Użyła do tego wałka  malarskiego, w którym wycięła nożykiem trzy „ząbki”.