Na klimat w pokoju wpływa przede wszystkim kolor ścian. Jeśli myślisz o aranżacji sypialni w romantycznym stylu, w ciepłym i przytulnym klimacie, wybierz pastelową kolorystykę. Mamy do wyboru bogatą gamę kolorów: od jasnych zieleni poprzez błękity, modną lawendę, ciepłe żółcie, kremy i szarości. To kolory, które z wielką łatwością komponują się we wnętrzu, sam kolor ścian tworzy sielankowość, a w połączeniu z białymi dodatkami, czy meblami wykreuje przyjemny kącik relaksu i snu. Aranżacje sypialni w pastelowcy odcieniach- zobacz GALERIA ZDJĘĆ.

Pastelowe aranżacje sypialni: ładne dodatki

Pastele, to kolory, które koją zmysły, służą odpoczynkowi, pomagają stowrzyć przytulny klimat. Do pasteli można bardzo łatwo dobrać dodatki. Pastelowe ściany „lubią” słodkie dodatki, na łóżko pasują  białe narzuty z naturalnych tkanin,  z kwiatowym motywem lub innymi naturalnymi wzorami. Na fioletowych, niebieskich lub lawendowych ścianach świetnie wyglądają białe ramki, np. powieszone nad ramą łózka. Klimat pastelowej sypialni będą potęgowały nocne lampki i świece, nawet jeśli pozostają niezapalone.

Aranżacje sypialni utrzymane w pastelowych kolorach dopełniają długie zasłony, niekoniecznie w tej samej kolorystyce ścian, choć utrzymane w pastelowych odcieniach. Jeśli nie zasłony to oczywiście rolety rzymskie lub shuttersy.

Do pastelowej aranżacji sypialni pasują meble z naturalnego, jasnego drewna, wykończonego matową powłoką. Wybieraj uproszczone formy łóżka i innych mebli. Ładnie podkreślisz urodę tych mebli jednobarwnymi stonowanymi tkaninami. Jednak, by nie powiało nudą, wybierz takie o wyraźnych i zróżnicowanych splotach. Wrażenie ciepła podkreślą wiklinowe dodatki i miękki dywan.

Pastelowe aranżacje sypialni: łączymy kolory

Pastelowa gama kolorów z delikatnymi akcentami - także pastelowymi– to klucz stworzenia pastelowych aranżacji sypialni. Efektownie wygląda zestawienie barw od ciemnych brązów do złamanych różów. Ściana za łóżkiem w nasyconym, lecz chłodniejszym odcieniu niż meble. Jeśli chodzi o beże, brązy i tonacje kremowe. Z jedną uwagą – gdy za dużo w nich kremu, wydają się mdłe, gdy przeważa brąz, przygnębiają. Kompozycja będzie wyglądała żywo, jeśli zestawisz barwy na zasadzie kontrastu. Na ciemnej podłodze postaw jasne łóżko, na jasnym dywanie – ciemny stolik.

Gdy pomalujesz ściany na biało, na podłogę wybierz ten sam kolor, ale cieplejszy o ton lub dwa. Meble też powinny różnić się od nich tonacją. Nawet subtelne, różnice sprawią, że całość będzie ciekawsza. Zrównoważ ściany z mocniejszymi, również pastelowymi akcentami, wybierając abażur lampy, poduszką na fotelu, siedziskiem stołka.

Skupiając się na pastelowej palecie kolorystycznej, szczególnie w bielach, szarościach, różnych tonach niebieskiego jako akcent wprowadź tylko jedną barwę, np. czerwień.

15 pomysłów na aranżacje sypialni: GALERIA ZDJĘĆ