Sypialnia to miejsce w którym spędzamy dużo czasu, dlatego warto zadbać o to, aby było ono urządzone w sposób wygodny, funkcjonalny i oczywiście zgodny z naszym gustem. Nowoczesne sypialnie kojarzą się zazwyczaj z minimalizmem, ale coraz częściej możemy zobaczyć w nich nietypowe i ciekawe rozwiązania. 

Nowoczesna sypialnia: aranżacja ściany za łóżkiem

Aranżację sypialni zazwyczaj zaczynamy od wyboru koloru ścian. W nowoczesnych sypialniach zdecydowanie króluje biel i szarość, ale nie oznacza to, że musimy rezygnować z kolorów, nawet tych mocniejszych. Doskonale sprawdzą się one w postaci dodatków (pościel, narzuta, poduszki dekoracyjne, ramki). Ściana za łóżkiem najczęściej pełni rolę dekoracyjną i to na niej najczęściej pojawia się cegła, tapeta lub wiszą obrazy. Te ostatnie zyskują coraz większą popularność i stają się ciekawym elementem dekoracyjnym w mieszkaniu, zastępując kolor na ścianach, wiszące lustra czy fototapety. Obrazy często zostają zastąpione przez czarno-białe grafiki, które idealnie prezentują się w aranżacji sypialni w stylu minimalistycznym czy napisy, naklejane na ściane, doskonale pasujące do każdego nowoczesnego wnętrza. Na popularności zyskuje również cegła na ścianie. Do niedawana ze stylem nowoczesnym kojarzyła się wyłącznie biała cegła, jednak od jakiegoś czasu to tradycyjna, czerwona robi furorę w pełnych prostoty wnętrzach.

Wybieramy meble do nowoczesnej sypialni!

Kolejnym krokiem w aranżacji sypialni jest wybór mebli. Oczywiście najważniejszym elementem wyposażenia sypialni jest łóżko. Może być ono drewniane, tapicerowane, z zagłówkiem lub bez. W nowoczesnych sypialniach zdecydowanie dominują tapicerowane łóżka z zagłówkami. Najczęściej występują one w stonowanych kolorach: bieli, czerni i szarości, ale coraz częściej pojawiają się również meble w mocnych barwach jak: żółty, niebieski czy fioletowy. Uzupełnieniem sypialnianego łóżka są szafki nocne. Do lamusa odeszło już kupowanie wszystkich mebli w komplecie i coraz częściej łączymy ze sobą meble nie tylko z różnych firm, ale i w różnych stylach. W nowoczesnych sypialniach zazwyczaj królują meble o prostych, goemetrycznych kształtach, jednak nie jest to regułą i możemy zobaczyć również małe komody lub krzesła, pełniące rolę szafek nocnych. Kolejnym ważnym meblem w każdej, nie tylko nowoczesnej sypialni jest szafa. Może być ona wykonana na zamówienie lub kupiona w jednym ze sklepów z wyposażeniem wnętrz. Szafa na zamówienie doskonale sprawdzi się w małych sypialniach, gdzie mamy ograniczone miejsce i często pełnowymiarowy mebel po prostu się nie zmieści. Rozwiązanie to jest droższe niż zakup gotowej szafy, jednak jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu wolnej przestrzeni - sprawdzi się ono najlepiej. Prezentujemy 15 aranżacji nowoczesnych sypialnii z prawdziwych mieszkań!