Jakie są nowoczesne sypialnie? Na pewno w aranżacji wnętrz dążymy do wygody. W sypialni chcemy miło spędzać czas i odpoczywać. Nowoczesne sypialnie wcale nie muszą być ogromne, grunt by zmieściło się w nich wygodne łóżko, często też szafa na ubrania. W projektach wnętrz nowoczesne sypialnie lokalizowane są najczęściej blisko łazienki i miejsca do przechowywania ubrań, bo to zapewnia wygodę mieszkania. Zapewnienie przy sypialni miejsca na ubrania jest warunkiem wygody. Ale garderobę można rozmaicie zaplanować...
Łazienka przy sypialni to przede wszystkim wygoda, ale też pole do popisu przy tworzeniu indywidualnych aranżacji. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz tego, jaką powierzchnią dysponujemy. W galerii zdjęć wybraliśmy 11 zdjęć nowoczesnych sypialni, które są dobrą inspiracją do urządzenia własnego miejsca do spania.

Nowoczesne sypialnie: kolory w sypialni

Kolorystyka nowoczesnej sypialni jest sprawą bardzo indywidualną, ale nawet jeśli ktoś lubi mocne barwy, architekci wnętrz doradzają, by wykorzystywać je przy doborze poduch, narzut, zasłon itp. Nowoczesne sypialnie często mają ściany utrzymane w spokojnych odcieniach lub bieli. Podobają ci się nowoczesne sypialnie, które będą lekkie jak powietrze, kojarząca się z szybowaniem w przestworzach, ułatwiająca osiągnięcie stanu nieważkości? Taką aranżację nowoczesnej sypialni uzyskasz dobierając: kolory – jasne, stonowane, chłodne. Sprawdzi się biel przełamana szarością, lila lub błękitem. W nowoczesnych sypialniach ważne są też wzory. Jeśli zależy nam na sypialni spokojnej, ascetycznej to rezygnujemy z deseni albo wybieramy subtelne: drobne, rozmyte itp. Nowoczesne sypialnie wykorzystują różne materiały, sprawdzi się zarówno stal, szkło, plastik, jak i ciepłe drewno. Do aranżacji nowoczesnej sypialni warto wprowadzić kilka elementów przezroczystych lub o gładkiej, połyskliwej powierzchni. Zmiękczamy je dodatkami z futra lub dzianiny.

Nowoczesne sypialnie: rozplanowanie mebli w sypialni

Urządzając nowoczesną sypialnię, warto dobrze przemyśleć ustawienie łóżka: powinno ono być skierowane przodem do drzwi i tak, by zachowany został dostęp do okna. O ile to możliwe, warto też w aranżacji nowoczesnej sypialni wprowadzić dystans między miejscem do spania a grzejnikiem. Z kolei według zasad feng shui łóżko w sypialni musi przylegać wezgłowiem do pełnej ściany i nie wolno lokować go na linii między drzwiami a oknem. Sam najważniejszy mebel w sypialni powinien mieć solidną konstrukcję, żeby zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Obecnie do nowoczesnej sypialni chętnie wybierane są łóżka tapicerowane, dzięki nim sypialnia staje się przytulna i unikamy obijania się o ostre kanty drewnianego lub wykonanego z płyty MDF.
Stoliki nocne w nowoczesnych sypialniach najlepiej żeby były nie do pary! Dwa różne kształty pomogą stworzyć ciekawsze wnętrze. Jeśli mamy wolne miejsce w sypialni, dobrze jest ustawić w pobliżu łóżka fotel lub puf. Urozmaici to wystrój nowoczesnej sypialni, a jednocześnie będzie gdzie położyć rzeczy. Ostrożnie jednak ze spontanicznym odkładaniem ubrań „na chwilę”.

Nowoczesne sypialnie: miejsce do przechowywania ubrań

Kłąb swetrów na łóżku, krzesło zaścielone przez sześć par spodni, pod komodą tenisówka bez pary – sypialnia to, oprócz przedpokoju, miejsce najbardziej zagrożone zasypaniem lawiną ubrań i dodatków. Jak tu spać w takich warunkach? Najlepsze wyjście to osobna garderoba, ale rozwiązaniem problemu przechowywania rzeczy może być też robiona na wymiar, od podłogi do sufitu, zabudowa. Potrafi jednak przytłoczyć wnętrze sypialni i wzbudzać niepokój w czasie snu, zwłaszcza jeśli ulokowana jest wzdłuż łóżka. W takim przypadku odradza się stosowania w sypialni frontów mebli wykończonych ciemnym fornirem, lepsze będą szklane albo oklejone dekoracyjną tapetą - w tym ostatnim przypadku mebel upodobni się do ściany. Fronty szaf trzeba dobrać starannie – jako duże płaszczyzny mają decydujący wpływ na końcowy efekt aranżacji nowoczesnej sypialni.