Tapety znów stały się modne. Teraz jednak, w przeciwieństwie do minionych lat, nie tapetuje się całych pomieszczeń od góry do dołu. Tapeta w sypialni jest elementem dodatkowym, wyróżniającym się na tle gładkich ścian. Podkreśla lub zamyka oś kompozycji. W sypialni tapeta może się pojawić także na suficie, który pokryty ciemną tapetą nadaje pomieszczeniu specyficzny nastrój i optycznie je obniża.

Tapeta w sypialni: postaw na kolor i wzór

Do eksperymentów z dekoracją ścian w sypialni zachęca ogromny wybór kolorów i wzorów tapet. Mocne wzory geometryczne tapety wymagają dyscypliny i powściągliwości w wyborze pozostałych elementów wyposażenia. Wzory tapety „pałacowe” będą wyglądać intrygująco w nowoczesnym wnętrzu sypialni, ale podkreślą też styl retro.
Surowe, delikatne tapety z ciekawą fakturą pasują do świeżych aranżacji sypialni w typu zen. Ciemna tapeta w sypialni pomoże stworzyć intymną atmosferę i pasuje do wnętrz o mocnym charakterze. Największą karierę robią ostatnio kontrastowe wzory tapet kwiatowe, uproszczone i zgeometryzowane – są przyjazne, lecz nie przesadnie ozdobne.

Pojawienie się tapety we wnętrzu odmienia je w ciągu kilku godzin. Ograniczenie wzoru do jednej ze ścian pozwoli stworzyć ogromny obraz. Jeśli nam się znudzi nietrudno go wymienić w sypialni.