Mała sypialnia, wygospodarowana z niedużej kuchni w 40-metrowej kawalerce, urzeka genialnym doborem kolorystyki i dodatków. Pomalowany na biało klasyczny parkiet w jodełkę optycznie powiększa i rozjaśnia małą przestrzeń wnętrza sypialni. Szare, wpadające w lila ściany otulają wnętrze sennym woalem. Nawiązujące do koloru ścian dodatki o pięknych fakturach (szara, pikowana narzuta, wełniany pled i „misiowy” dywanik) czynią wystrój sypialni bardziej przytulnym. Kubistyczne dodatki w postaci modułowych paneli ściennych 3D w roli zagłówków, wprowadzają miękką i kolorową, artystyczną kompozycję oraz przyjemnie wyciszają kącik do spania.

Mała sypialnia: mebli akurat

Małe wnętrze sypialni zostało doskonale zorganizowane i nieoczekiwanie pomieściło wiele funkcjonalnych sprzętów i mebli. Oprócz dużego, rozłożystego łóżka z funkcjonalnymi szufladami na pościel, swoje miejsce w tej aranżacji sypialni znalazły także stylizowana, wąska komoda, czy owalny biały stolik nocny. Białe, proste kinkiety (inspirowane szkołą Bauhausu) optycznie zamykają modułową kompozycję „zagłówka”, nawiązując także do koloru podłogi, stolika i frontów szuflad na pościel. Jednak to nie one stanowią o najciekawszej części małej sypialni. Co więc kryje dalsza część małej sypialni?

Mała sypialnia: funkcjonalne kąty

Tuż pod oknem, naprzeciw sypialnianego łóżka, wygospodarowano miejsce na autorski projekt właścicielki – podokienne siedzisko z ukrytymi w jego wnętrzu schowkami. Wykonaną z drewnopochodnej płyty OSB (tańszej od płyt MDF) obudowa siedziska oraz wisząca półka wzdłuż okna, pomalowano na ciemno grafitowy odcień szarości. Schowek mieści w sobie najtrudniejsze do przechowywania, niewymiarowe sprzęty, jak np. odkurzacz. Pokryty miękkim materacem w szarym obiciu schowek stał się dzięki temu funkcjonalnym siedziskiem w sypialni. Aby móc wygodnie z niego korzystać, boki ścian wyłożono miękkimi, falistymi panelami z pianki – oczywiście w kolorze szarym. Poduszki w szaro-złociste graficzne wzory, obraz studentki ASP oraz kilka osobistych drobiazgów dopełniają aranżacji sypialni. A wiszący dyskretnie nad jednym z modułów telewizor w nienachalny sposób przemyca do wnętrza sypialni „ruchome obrazy”.