Sypialnia lekka, zwiewna, delikatna. Jeśli lubisz takie wnętrza, obejrzyj nasze zdjęcia sypialni. Pokazujemy przykłady na wystrój sypialni w stonowanych kolorach. Taką sypialnię urządzimy, dobierając:

  • Kolory w sypialni: jasne, stonowane, chłodne. Do sypialni sprawdzi się biel przełamana szarością, lila lub błękitem. Jeśli zależy nam na przytulnej sypialni, połączmy jasne, chłodne kolory w sypialni z beżami, brązem.
  • Wzory w sypialni: rezygnujemy z deseni albo wybieramy subtelne: drobne, rozmyte itp., tak aby nie dominowały w wystroju sypialni.
  • Materiały w sypialni: sypialnia nowoczesna lubi stal, szkło, plastik. Do aranżacji sypialni warto wprowadzić kilka elementów przezroczystych lub o gładkiej, połyskliwej powierzchni. Nowoczesne elementy wystroju sypialni zmiękczamy dodatkami z futra lub dzianiny.
  • Meble do sypialni: jeśli sypialnia ma być lekka, prosta, stonowana warto wybrać meble ażurowe, wyposażone w cienkie nóżki. Mile widziane formy opływowe. Jeśli mamy wolne miejsce, dobrze jest ustawić w pobliżu łóżka fotel lub puf. Urozmaici to wystrój sypialni, a jednocześnie będzie gdzie położyć rzeczy. Ostrożnie jednak ze spontanicznym odkładaniem ubrań „na chwilę”.

Kolory w sypialni: tradycyjny wystrój sypialni

Tradycyjnie sypialnia jest pokojem intymnym, który urządza się mniej na pokaz, a bardziej dla komfortu, swobody, dobrego samopoczucia. Jednak, zgodnie z trendem łączenia pomieszczeń, ostatnio również i sypialnia stopniowo traci swój „zamknięty”, wyizolowany charakter. Sypialnia wraz z garderobą i łazienką zmienia się w domową „strefę prywatną”. Kolory w sypialni - ich wybór jest sprawą indywidualną, ale nawet jeśli ktoś lubi mocne barwy, zawsze lepiej wykorzystywać je przy doborze dodatków do sypialni, poduch, narzut, zasłon itp. Ściany w sypialni lepiej utrzymać w spokojnych, jasnych kolorach lub bieli - radzi architekt wnętrz.