Jak urządzić wygodną sypialnię? Podpowiadamy

Jak urządzić sypialnię, aby była spokojnym i wygodnym miejscem wypoczynku? Warto zdecydować się na styl, który odpowiada naszym preferencjom, nie tylko pod względem estetycznym, ale także funkcjonalnym.

Jak urządzić sypialnię?
Sypialnia z przymrużeniem oka
Jak urządzić sypialnię?
Jak urządzić sypialnię?
Jak urządzić sypialnię?

Do sypialni powinno się wybierać materiały naturalne i niealergizujące. Ściany można pomalować farbami dyspersyjnymi (wodnymi). Dla osób cierpiących na alergię poleca się specjalne farby dla alergików. Jak urządzić sypialnię, by była przytulna i cicha? Do dekoracji ścian sypialni nadają się też tapety, które wyciszą i ocieplą wnętrze. W sypialni dobrze sprawdzają się zarówno te najmniej trwałe, ale najzdrowsze tapety papierowe, jak i nieco trwalsze, ale droższe tapety akrylowe.

Gdy zastanawiamy się, jak urządzić sypialnię cichą i ciepłą, najlepiej zastosować tapety na podkładzie filcowym albo pokryte cienką warstwą korka, którego dodatkową zaletą jest to, że nie przyciąga kurzu. Do sypialni nie poleca się tapet winylowych i z włókna szklanego. Tapety tekstylne są eleganckie, ale wchłaniają kurz i trudniej je wyczyścić. Podłogę można wykończyć litym drewnem albo panelami drewnianymi. Zwolennicy podłóg miękkich, cichych i ciepłych mają do wyboru różnorodne wykładziny dywanowe.

Jak urzadzić nastrojową sypialnię?

W sypialni może być nastrojowo i… odrobinę sentymentalnie. Taki klimat doskonale tworzą zgaszone, klasyczne kolory i eleganckie oświetlenie. Przytulności dodają także piękne tkaniny. Jeśli chcemy by było bardziej wyraziście ścianę nad łózkiem warto ozdobić dekoracyjną tapetą. Podobną funkcję moą też spełniać ładne, miękkie zagłówki.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Marta Znój, Sylwester Rejmer, Daniel Barczyński, Joanna Siedlar, Mariusz Bykowski, Grażyna Bieganik, Marcin Czechowicz, Monika Lewandowska, Bartłomiej Nowak

POLECANE ARTYKUŁY