Jak urządzić sypialnię, aby była ładna, a jednocześnie zapewniała wygodne miejsce do spania i wypoczynku po ciężkim dniu? To nie jest trudne. Przeczytaj nasze podpowiedzi na meble, kolory i okna do sypialni, a o stylu zdecyduj jak urządzić sypialnię.

Jak urządzić sypialnię: meble do sypialni

Jak urządzić sypialnię? Zaczynamy od łóżka, które jest najważniejszym meblem w sypialni. Wybierzmy łóżko i materac, które zapewnią nam wygodny i komfortowy sen. Zwróćmy także uwagę na jego wysokość – razem z materacem. Ze zbyt niskiego trudno będzie nam wstawać, za wysokie może nam nie odpowiadać. Na ten element warto zwrócić uwagę już na etapie zakupu. Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić sypialnię, powinniśmy zaplanować jakie jeszcze meble muszą się w niej znaleźć. Czy ma to być pojemna szafa? A może biurko, jeśli gdzie indziej w domu nie ma miejsca na kącik do pracy? Wówczas ustawienie mebli w sypialni powinno wydzielać ja na strefy, abyśmy mogli spokojnie pracować, a jeśli dzielimy sypialnię z kimś jeszcze – druga osoba w tym samym czasie wypoczywać.

Jak urządzić sypialnię: kolory

Jak urządzić sypialnię, aby sprzyjała wypoczynkowi? Zadbajmy przede wszystkim o dobre kolory. W  przytulnej sypialni sprawdzą się kolory ziemi: beżowy, ecru, zieleń oraz odcienie brązu. Dobrze na nasz nastrój wpłyną także pastele: żółcie, zielenie, rozbielone błękity. Taki dobór kolorów będzie sprzyjał wypoczynkowi w sypialni nie tylko podczas snu.

Jak urządzić sypialnię: zadbaj o okna

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić sypialnię, pomyśl także o oknach. Okna mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny, ale w sypialni ich dekoracja musi spełniać inną rolę. Jak urządzić sypialnię, aby można było w niej spokojnie spać? Zaciemnić okna. W tym celu możesz się zdecydować na rolety, zasłony, czy żaluzje. W zależności od tego, jak lubisz, mogą dawać w sypialni półmrok, albo całkowite zaciemnienie. Wybór materiałów jest tak duży, że swobodnie możesz je dobrać do aranżacji sypialni.