Dlaczego lubimy fioletowe sypialnie. Galeria zdjęć sypialni

Fioletowy to kolor, który najczęściej pojawia się w sypialni. Fioletowe sypialnie są zmysłowe, tajemnicze, ale i wyciszające. Takie aranżacje sypialni podobają się szczególnie kobietom, może dlatego, że sypialnia nabiera charakteru buduaru. Aranżacje i zdjęcia fioletowych sypialni [galeria zdjęć].

Sypialnia fioletowa
Sypialnia fioletowa
Sypialnia fioletowa
Sypialnia fioletowa
Sypialnia fioletowa

Szukając inspiracji na kolory w sypialni warto poszukać intensywnych odcieni, jeśli chcielibyśmy mieć mocny efekt dekoracyjny na ścianie. Sypialnia i kolor fioletowy to dobre połączenie. Ta zmysłowa barwa, mająca wiele odcieni, znakomicie pasuje na ściany sypialni, fioletowy sprawdzi się też w dodatkach.

Zobacz też: piękne zdjęć mieszkań i domów >>>

Kolor fioletowy jest synonimem dyskretnej elegancji, ale warto umiejętnie go zastosować w aranżacji wnętrza, by uniknąć ryzyka, że pewnego dnia obudzimy się z niepokojącym uczuciem przesytu. W galerii zdjęć wybraliśmy przykłady i inspiracje na aranżacje sypialni z fioletową ścianą.

Kolor w sypialni: fioletowy

Purpura, fuksja, fiolet, bordo, burgund - to odcienie fioletowego, które cieszą oko i wpisują się w najnowsze trendy dotyczące urządzania sypialni. Jeśli zdecydujemy się na ciemnofioletowe sypialnie warto je rozjaśnić przez szklane lub srebrne dodatki, np. można wybrać do sypialni delikatne, rozświetlające rolety dekorujące okno. Kolor fioletowy pasuje zarówno do sypialni urządzonych nowocześnie, jak i stylowych. W aranżacji sypialni możemy łączyć różne odcienie fioletu, np. jasne, liliowe ściany i ciemniejsze akcenty w postaci pościeli, narzuty lub dekoracyjnych dodatków. Jeśli mamy małą sypialnię wybierzmy jasnofioletowy odcień, który idealnie pasuje do białych dodatków. Kolor fioletowy można też zastosować na jednej wybranej ścianie w sypialni, np. tej za łóżkiem. Do fioletowych ścian będzie pasowała ciemnobrazowa podłoga. Na tle fioletowej sciany ładnie się zaprezentują białe meble. Do dekoracji ściany możemy też użyć fioletowej tapety.

Lawendowy pokój dziecka
camera

Lawendowy pokój dziecka: białe meble i fiolet na ścianie

Autor: eliesmeble

LISTA ZAKUPÓW

Kolor fioletowy w aranżacji wnętrz - film wideo

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Jarosław Chabros, Michał Przeździk, Marko Kovacevic/DADA, Marcin Czechowicz, Krzysztof Zasuwik, Radosław Wojnar, Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY