Malowanie czy tapetowanie? Efektowna fototapeta czy może surowy akcent w postaci cegły na ścianie? Miękkie i funkcjonalne zagłówki czy klasyczna dekoracja ścian pod postacią obrazu? Sposobów na wykończenie ściany w sypialni jest wiele. My z kolei mamy nieograniczone pole manewru. Możemy przebierać, wybierać, dopasowywać. Jaka dekoracja ściany sprawdzi się w sypialni? W jaki sposób wykończyć ściany w pokoju nocnym?

TOP 5 w dekoracji ściany w sypialni

Jeszcze nie tak dawno triumf w wykończeniu ścian w sypialni święciły tapety. Gładkie, kolorowe, wzorzyste. Niedługo potem nadszedł boom na malowanie ścian. Bogactwo kolorów, rodzajów farb, przyprawiając o zawrót głowy, pozwalały na dekorowania ścian w taki sposób, by te jak najlepiej wpisały się w stylistykę projektowanego wnętrza. Mogłoby się wydawać, że w tej kwestii zmieniło się niewiele. A jednak... W projekcie sypialni coraz częściej królują efektowne fototapety, praktyczne zagłówki czy akcent wprost z przestrzeni industrialnych – surowa cegła na ścianie.

Malowanie ścian w sypialni: numer jeden w aranżacji wnętrz

Malowanie ścian jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych rozwiązań w kwestii wykończenia ścian w sypialni. Ogromna paleta barw pozwala nam na wykreowanie niebanalnej przestrzeni, w której królować może właśnie kolor na ścianie. Pamiętajmy jednak, że sypialnia jest miejscem specyficznym, a jej aranżacja wymaga naprawdę przemyślanych rozwiązań. Projekt sypialni ściśle dopasujmy do swojej osobowości. Niech będzie on odpowiedzią na nasze potrzeby i oczekiwania. Choć najlepiej w sypialni sprawdzą się delikatne i stonowane barwy, które pozwolą nam wykreować prawdziwą oazę spokoju we wnętrzu, w przypadku osób nieco bardziej szalonych i odważniejszych – możemy pokusić się o wprowadzenie mocnego koloru do wnętrza. Zasada jest jedna – urządź sypialnię w kolorystyce, w której sam czujesz się najlepiej!

Tapeta w sypialni: hit czy kit?

Tapeta to kolejny sposób na efektowne wykończenie wnętrz. Wbrew pozorom, jest to rozwiązanie coraz częściej spotykane w projekcie sypialni. Możemy zdecydować się na tapetę gładką lub wzorzystą, która nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Tutaj pole do popisu jest naprawdę ogromne. Co zatem wybrać? Jeśli nasza sypialnia utrzymana jest w stylu nowoczesnym, zrezygnuj z kwiatowych motywów, które przywodzą na myśl sielskie klimaty. Postaw na geometryczne wzory, nadające styl wnętrzu. Tapetę w paski czy kropki możemy z powodzeniem zastosować nawet w przestrzeniach utrzymanych w stylistyce glamour.

Fototapeta, rysunek, obraz...

... to kolejny niezawodny sposób na odmianę sypialnego wnętrza i znakomitą dekorację ściany w sypialni. Obraz we wnętrzu to klasyka gatunku. Jednak my posuwamy się o krok dalej i z upodobaniem dobieramy efektywne fototapety, które idealnie wpiszą się w stylistykę aranżowanego wnętrza. Nieco bardziej stonowane, wyraziste czy będące odzwierciedleniem naszych upodobań – w kwestii dekoracji ściany w sypialni, wszystkie chwyty dozwolone. Zadbaj o taką dekorację ściany, na którą codzienne patrzenie nie wywoła efektu znużenia, a będzie modne i co najważniejsze – w naszym guście.

Cegła w sypialni: nowoczesność w dekoracji ściany

Cegła na ścianie w sypialni? Czemu nie! Element typowy dla surowych i industrialnych przestrzeni, wszedł już nie tylko na nasze salony, ale z upodobaniem zadomawia się także w przestrzeniach nocnych. Choć dla niektórych będzie to rozwiązanie absolutnie nie przystające do spokojnego i mającego nieść ukojenie wnętrza nocnego, dla innych będzie wyrazem nowoczesności i dowodem na podążanie za trendami. Cegła w sypialni otuli wnętrze niepowtarzalnym klimatem i nada mu wyjątkowego klimatu. Jedno jest pewne – cegła na ścienia nie musi być chłodna i bez wyrazu. Wszystko zależy od jej otoczenia.

Zagłówek: praktyczna dekoracja ściany za łóżkiem

Zagłówek w sypialni jest nie tylko praktycznym, ale także niezwykle estetycznym rozwiązaniem w projekcie sypialni. Dzięki niemu sypialne wnętrze zyska stylowy i niezwykle osobisty charakter. Jako estetyczny element projektu sypialni, pozwala zabezpieczyć także ścianę przed zabrudzeniami. Ponadto będzie niezwykle wygodnym rozwiązaniem, podnoszącym komfort użytkowania np. podczas wieczornej lektury. Decydując się na zagłówek sypialni, warto dopasować jego charakter do stylistyki całego wnętrza. W sypialni urządzonej w stylu romantycznym świetnie zaprezentują się zagłówki obite białą tkaniną z subtelnym wzorem. W nowoczesnych wnętrzach nocnych idealnie sprawdzą się zagłówki pikowane, które wprowadzą do wnętrza szyk i elegancję.