Projekt sypialni z wanną jest pomysłowym i ciekawym rozwiązaniem. Taka aranżacja sypialni z łazienką pozwoli jeszcze bardziej oddzielić prywatną część sypialną od reszty mieszkania.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Aranżacja sypialni: wanna w miejscu honorowym

Projekt sypialni z wanną musi uwzględnić powierzchnię wnętrza. Zwykle taka aranżacja udaje się we wnętrzach o dość dużej powierzchni, które gwarantują odpowiednią ilość miejsca dla części kąpielowej i sypialni. Aranżacje sypialni przewidują miejsca dla wanny na środku wnętrza, w przytulnym kąciku albo za  przepierzeniem – niewielką ścianką działową, parawanem, ścianą ze szkła.

Sypialnia z łazienką: specjalne wymagania

Aranżacja sypialni z wanną ma jednak specjalne wymagania, jeśli chcemy zażywać kąpieli tuż po wstaniu z łóżka. Wspominaliśmy już o dużej powierzchni wnętrza, która umożliwi odpowiednie zaprojektowanie funkcjonalnych części sypialni z łazienką. Kolejną istotną kwestią jest dobra wentylacja – dzięki niej sypialnia nie będzie zaparowana i mokra. Projektując sypialnię z wanną dobierzmy również odpowiednią, odporną na wilgoć farbę do ścian oraz zaimpregnowaną podłogę, która nie będzie wchłaniać wody.

Projekt sypialni z wanną ma swoich zwolenników i przeciwników, a w naszej galerii znajdziesz ciekawe inspiracje na aranżację sypialni z łazienką!

Galerie zdjęć: sypialnia z łazienką inspiracje