Cegła na ścianie w sypialni sprawdzi się niezależnie od stylu w jakim urządzony jest pokój.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Taka dekoracja ściany może w sypialni dać wrażenie wnętrza o swojskim, nieco rustykalnym charakterze, ale w zależności od wystroju cegła może nadać sypialni stylu surowego i industrialnego.

Cegła na ścianie w sypialni: pomysły

Cegłę na ścianie sypialni możemy położyć na całej powierzchni – na przykład za zagłówkiem łóżka. Ciekawie też będą wyglądały pojedyncze pasy na ścianie. Dekorując ścianę w sypialni możemy się zdecydować na położenie prawdziwych cegieł, okładziny ściennej z motywem cegły, a nawet tapety z ceglanym wzorem. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od stylu naszej sypialni. Do niego również dobierajmy kolor cegły - naturalny lub biały.

Pamiętajmy jednak, że cegła sama w sobie ma dość bogatą fakturę i jest dekoracyjna, dlatego też warto, aby reszta ścian w sypialni była gładka. Nie wprowadzi to bałaganu w wystroju sypialni, a prostota ścian dodatkowo podkreśli ceglany wzór.

Ciekawym rozwiązaniem do sypialni – i na przykład przedpokoju - jest stworzenie niewielkiej wnęki, którą udekorujemy cegłą i dodatkowo podświetlimy. Faktura cegły na ścianie będzie wówczas bardziej wyraźna i dekoracyjna.

Jeśli urządzamy sypialnię w stylu folk, warto rozważyć nietypowe, ale ciekawe rozwiązanie do sypialni - położyć cegłę na podłodze. Zavbezpieczona impregnatem nie będzie się brudziła, a wnętrze zyska nietypowego charakteru.

Galerie zdjęć: cegła na ścianie w sypialni i salonie inspiracje