Kolor beżowy należy do bogatej palety barw pastelowych. Beżowy to jasny kolor z dużą domieszką bieli. W aranżacji wnętrz możemy jednak spotkać różne odcienie beżu – z domieszką szarości, perły, albo wpadający w odcienie brązu. Beżowy wystrój sypialni będzie doskonałym wyborem dla osób lubiących harmonię. Beżowe ściany w sypialni tworzą przytulny i ciepły klimat wnętrza.

Wystrój sypialni w beżach

Kolor beżowy w aranżacji sypialni może się pojawić na ścianach lub suficie – warto, aby odcień beżu na suficie był o dwa tony jaśniejszy, niż na ścianach, gdyż podwyższy to optycznie wnętrze. W odcieniach beżu mogą być również meble w sypialni oraz dekoracja łóżka – narzuta, poduszki. Beż jest łagodnym i spokojnym kolorem, dlatego warto go odrobinę ożywić.

Beżowy wystrój sypialni z akcentem

Aranżacja sypialni w spokojnych beżach może się okazać zbyt nudna i monotonna – nawet na sypialnię, w której mamy się przecież relaksować i wypoczywać. Dlatego warto kolor beżowy przełamać inną barwą – na przykład czystą bielą albo zielenią lub brązem. Połączenie koloru beżowego z zielonym stworzy w wystroju sypialni przyjemną gamę barw natury. W sypialniach o nowoczesnym wystroju możemy się zdecydować na mocniejsze akcenty kolorystyczne – na przykład granatowe lub czerwone.

Wystrój sypialni w łagodnych beżach stworzy miłe i przyjemne wnętrze – zobacz inspiracje sypialni na zdjęciach w galerii.